tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Mária Kolíková Foto: FB MK

FOTO a VIDEO Pred Kolíkovej ministerstvom je rušno: Sudcovia protestujú proti reforme súdnej mapy!

Pod oknami ministerstva spravodlivosti je naozaj živo! Dnes sa pred budovou rezortu zišli nespokojní sudcovia a zamestnanci, ktorí hovoria čerstvej súdnej reforme jasné NIE.

Ohľadom reformy justície z dielne ministerky Márie Kolíkovej sa už dlhšie ozývajú aj kritické hlasy. Kameňom úrazu je najmä prekopanie súdnej mapy, čo znamená zredukovanie niektorých súdov. Kritikom z radov koalície je dokonca aj šéf parlamentu Boris Kollár. Ten nedávno vo Vranove nad Topľou prezradil pred novinármi, že za zákon týkajúci sa súdnej reformy hnutie Sme rodina nezahlasuje.

Viac článkov tu:

  1. Mária Kolíková (klub SaS).
Protest pred ministerstvom spravodlivosti

Pred budovou ministerstva sa tak zišli viacerí zamestnanci rezortu, ale aj známe tváre z oblasti súdov. Tvárou protestu sa stala sudkyňa Krajského súdu v Bratislave Ayše Pružinec-Eren. Tá sa už v minulosti k téme vyjadrovala aj pre eReport.

Protest pred ministerstvom spravodlivosti. – Foto: eReport

Zrušením piatich krajských súdov, keďže predpoklad, že na Slovensku nie je potrebných aktuálne existujúcich 8 odvolacích súdov nie je odôvodnený žiadnym konkrétnym faktom alebo ukazovateľom, čo iba potvrdzuje presvedčenie, že ide o zadanie od vládnej moci, ktorého sa pani Kolíková ujala celou svojou autoritárskou osobnosťou,“ odpovedala Ayše Pružinec-Eren na otázku, ktorý krok ministerky sudkyni najviac prekáža.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO a VIDEO Pred Kolíkovej ministerstvom je rušno: Sudcovia protestujú proti reforme súdnej mapy!

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku