eReport.sk
Robert Fico, šéf Smeru. fb/robertficosk

Fico zutekal z diskusnej relácie. Prečo dal košom známemu moderátorovi?

Expremiér a šéf Smeru Robert Fico je známy svojimi ostrými vyjadreniami na tlačovkách či videách na svojom profile na sociálnych sieťach. Keď mal ale vystúpiť v rámci včerajšej diskusnej relácie v rádiu Expres, nečakane zaradil spiatočku. Prečo šéf smerákov odmietol účasť v relácii?

Fico žiada ospravedlnenie

Fico mal včera diskutovať ako respondent v rámci relácie rádia Expres Naživo s Braňom Závodským. Politik ale z ničoho nič zrušil v diskusii účasť. „Oznámil nám to cez hovorcu mailom 5 minút pred 12-tou. Neprišiel, pretože nesúhlasil so včerajším obsahom relácie Naživo,” informoval Závodský včera poslucháčov. Konkrétne išlo o reláciu, v ktorej komentátor Martin Šimečka a politológ Jozef Lenč komentovali každoročný príhovor prezidentky o stave republiky v národnej rade.

Ficovi prekážalo, že dvojica hostí útočila na Smer a podľa politikových slov im naháňal vodu na mlyn moderátor Závodský. „Nemôžeme akceptovať, aby dvaja hostia a moderátor hovorili o Smere a mojej osobe, že podnecujeme nenávisť,” vyjadril svoju nespokojnosť vo videu na sociálnej sieti. Fico tak oznámil, že žiada od moderátora a aj samotného rádia ospravedlnenie. „Bez takéhoto ospravedlnenia nie je účasť možná,” dodal Fico.

Viac zaujímavých článkov tu:

  1. Podcast Zhruba s Palčim
  2. Boris Zala
  3. Zľava Peter Pellegrini a Robert Fico.
  4. Poslanec NR SR Robert Fico (Smer-SD)

Zadubená opozícia

Politológ Jozef Lenč v éteri rádia pochválil prezidentkin príhovor a vyzdvihol najmä líniu prejavu, ktorá paradoxne nahrávala aj rétorike opozičných parlamentných strán kritizujúcich súčasnú vládu. „Opozícia je ale v súčasnoti natoľko zadubená a natoľko voči prezidentke oportunistická, že nedokáže pochopiť, že ten príhovor bol v ich línii či ich kritiky vládnej koalície,” zhodnotil kriticky pre Expres Lenč. Práve Smer – SD je jednou z najsilnejších opozičných strán súčasnosti.

Komentátor Šimečka išiel v kritike Smeru ale ešte ďalej. Podľa jeho slov Fico robí všetko preto, aby rozložil súčasnú vládu. „Aby znížil vážnosť všetkých inštitúcií, vrátane prezidentskej,” poznamenal Šímečka. Závodský hosťa ešte doplnil, že aj justície.

Drsná kritika Lenča

Zaujímavosťou je, že politológa Jozefa Lenča má Robert Fico v zuboch už dlhší čas. Podľa Lenča sa vraj blížime ku konzervatívnym a konšpiračným stranám. Čím pán Lenč? Že chceme nižšie ceny elektriny a plynu, 13. dôchodky, obedy zadarmo, silné odbory, vyššiu minimálnu mzdu, sociálny dialóg, že podávame návrhy na ÚS SR na ochranu ľudských práv, že chceme dobrovoľnosť v očkovaní?” obul sa nedávno do politológa Fico.

Zašiel dokonca tak ďaleko, že napadol Lenčove vierovyznanie. „Keby ste sa stali ako Slovák na Slovensku moslimom v rýchlokurze ako Lenč, musíte ako politológ – moslim útočiť na SMER, aby ste znížili svoju nedôveryhodnosť, lebo Vám vo Vašej náboženskej orientácii nikto prirodzene neverí,” nešetril kritikou na Lenčovu adresu Fico.

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fico zutekal z diskusnej relácie. Prečo dal košom známemu moderátorovi?

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport