eReport.sk
Británia o nedostatku ruskej munície
Trosky stroja Šáhid-136 iránskej výroby z výzbroje Ozbrojených síl Ruskej federácie, archívna snímka. Zdroj: mil.gov.ua

Na Ukrajine sa opäť rozovučali sirény: Drony zasiahli Kyjevskú oblasť!

Okolie ukrajinskej metropoly Kyjev bolo vo štvrtok ráno vystavené útoku dronmi, pri ktorom boli zasiahnuté objekty kritickej infraštruktúry. Podľa agentúry Reuters o tom informoval zástupca vedúceho prezidentskej kancelárie Kyrylo Tymošenko, informuje TASR.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ľudia sledujú na veľkoplošnej obrazovke ako ruský prezident Vladimir Putin pózuje s lídrami okupovaných oblastí po podpise zmluvy o pričlenení štyroch oblastí Ukrajiny k Rusku v Kremli v Moskve, v meste Sevastopoľ na Kryme 30. septembra 2022. Foto: tasr/ap
  2. Fico o bombardovaní Juhoslávie
  3. Vladimír Putin a Emmanuel Macron.
  4. Americký minister obrany Lloyd Austin v utorok pricestoval na vopred neohlásenú návštevu Iraku. T
  5. Americké vojská budú na Okinave
  6. Ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov
  7. Zelenskyj apeluje na spojencov
  8. Dmitrij Peskov

Reuters pripomenul, že Ukrajina v posledných týždňoch zaznamenala viacero útokov, do ktorých ruská armáda nasadila bezpilotné lietadlá Šáhid-136 iránskej výroby. Irán však popiera, že by tieto drony dodával Rusku. Kremeľ sa k tejto záležitosti zatiaľ nevyjadril.

Kuleba apeloval na obyvateľov

Agentúra AP informovala, že po pondelkovom masívnom útoku ruskej armády sa aj vo štvrtok ráno na mnohých miestach Ukrajiny rozozvučali sirény upozorňujúce na riziko vzdušného úderu.

Medzičasom už agentúra Reuters informovala, že podľa gubernátora Kyjevskej oblasti Olexija Kulebu boli štvrtkové útoky na kritickú infraštruktúru spôsobené muníciou iránskej výroby. Kuleba apeloval na obyvateľov, aby sa nezdržiavali v okolí miesta dopadu a nezverejňovali odtiaľ fotografie a videá.

Mal byť zasiahnutý aj päťposchodový bytový dom

Podľa AP v juhoukrajinskom meste Mykolajiv bol pri nočnom ostreľovaní zasiahnutý päťposchodový bytový dom. AP dodala, že podobné ruské útoky na južnom fronte Ukrajiny sa stali každodenným javom odvtedy, ako sa ukrajinská armáda v rámci svojho protiútoku snaží postupne dobyť späť územia okupované Ruskom.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Na Ukrajine sa opäť rozovučali sirény: Drony zasiahli Kyjevskú oblasť!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti