eReport.sk
Matovičove zlodejstvá
Robert Fico a predstavitelia strany Smer-SD, foto:tasr

Fico odmieta obžalobu Kaliňáka: Ide o deštrukciu právneho štátu! Imrecze je kajúcnik a udavač!

Fico odmieta obžalobu Kaliňáka. Predseda opozičného Smeru-SD namieta obžalovanie exministra vnútra Roberta Kaliňáka. Spochybňuje pritom výpovede bývalého šéfa Finančnej správy Františka Imreczeho. Fico naďalej hovorí o deštrukcii právneho štátu.

Fico odmieta obžalobu Kaliňáka

Šéf Smeru-SD tvrdí, že exminister je obžalovaný na základe jednej vety, doteraz vo veci nebol vypočutý a nemal možnosť oboznámiť sa s výsledkami vyšetrovania. Hovorí aj o porušení jeho práva, aby vec posúdil generálny prokurátor na základe paragrafu 363 Trestného poriadku. „Účel svätí prostriedky. Toto sa nerobilo ani za socializmu,“ vyhlásil.

Kajúcnik a udavač

Imreczeho označil za udavača snažiaceho sa výpoveďami získať ďalšie dohody o vine a treste. Pripomenul dávnejšie vyjadrenie Generálnej prokuratúry SR v prípade obvinenia súčasného guvernéra Národnej banky Slovenska, ktorá konštatovala, že neexistujú dôkazy potvrdzujúce tvrdenia Imreczeho, skôr naopak.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Pošlime raketu do Bratislavy
  2. Tak toto sa im podarilo utajiť
  3. Naďova analýza o Migoch
  4. Premiér Heger a prezident Zelenskyj

Deštrukcia právneho štátu

Kaliňákov advokát Marek Para rovnako tvrdí, že v prípade obžaloby exministra ide o slabo zdokumentované stíhanie postavené na jednej vete jedného svedka, ktorý si zachraňuje vlastnú kožu. Tvrdí, že vyšetrovateľka veľmi rýchlo objasnila všetky pre ňu relevantné skutočnosti a ignorovala veci relevantné pre obhajobu. „Nič iné sa nedá povedať ako účelovosť,“ dodal.

Obžaloba prokurátora ÚŠP

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal na Špecializovaný trestný súd obžalobu na Roberta K. a Jozefa B. st. zo zločinu podplácania. Národná kriminálna agentúra dvojicu obvinila ešte začiatkom februára. Polícia vtedy priblížila, že mala poskytnúť úplatok osobe v riadiacej funkcii Finančnej správy SR. Obaja vtedy označili obvinenie za politicky motivované.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fico odmieta obžalobu Kaliňáka: Ide o deštrukciu právneho štátu! Imrecze je kajúcnik a udavač!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti