eReport.sk
Naďova analýza o Migoch
Jaroslav Naď na fotografii, s ktorou sa "pohrali" politici v Hlase-SD.

Zľakol sa Naď Fica? Ďalšie „migy“ rozobrali, aby nik nemohol tvrdiť, „že šrot vzlietol!“

Zľakol sa Naď Fica? Redakcii eReportu sa podarilo zistiť závažné skutočnosti. Prehovoril o nich overený zdroj, ktorý si želá zostať v anonymite. Informácie, ktoré nám poskytol, vrhajú na nášho „ministra vojny“ naozaj zlé svetlo. Naopak potvrdzujú, že tak Robert Fico z opozičnej strany Smer-SD, ako i ľudia z vojenského prostredia, mali pravdu. „Migy“ nie sú „pre Slovensko nepoužiteľný šrot,“ a nikdy ani neboli. Tvrdil to len Naď a zvyšok odvolanej vládnej suity.

Prečítajte si aj:

  1. Podpredseda Smeru Ľuboš Blaha
  2. Čaputovej priorita Ukrajina?
  3. Je Naď viac ako Ústava SR?
  4. Zákony nie sú prekážkou?

„Šrot, ktorý lieta“

Naratív pána Naďa o „nepoužiteľnom šrote,“ sme počúvali tak dlho, ako to, že odvolaná vláda môže spraviť takéto rozhodnutie. To, že druhá časť vety je klamstvo, hovoria zaradom ústavní právnici, ktorí na rozdiel od pána Naďa nemajú len reči, ale príslušné vzdelanie.

K tej prvej časti, sa vyjadroval najhlasnejšie Robert Fico, predseda strany Smer, ktorý sa s celým Slovenskom veľmi čudoval, že stroje, ktoré nemôžu lietať, dokázali nielen vzlietnuť, ale doletieť až na Ukrajinu.

Vyhlásenie pána odvolaného

Ministra, v relácii Braňa Závodského na rádiu Express, o pár dní neskôr znovu prekvapilo. Verejnosť sa dozvedela, že „oni predsa vždy hovorili, že 4 až päť stíhačiek je schopných letu a „šrot“ je len zvyšok.“ Preto zbytok darovaných „migov“ dopravia na Ukrajinu kamiónmi.

Zľakol sa Naď Fica?

A tu sa dostávame k meritu veci. A informáciám, ktoré nám poskytol dôveryhodný zdroj.

„Potom, ako prvé štyri „migy“ odleteli, sa na Sliači začali diať zvláštne veci. Ukrajinci dodali náhradné diely a spolu s našimi technikmi dali ďalšie štyri stíhačky do stavu, kedy im nič nebránilo vzlietnuť. Spravili sa motorové skúšky, tiež skúšky systémov,“ uviedol zdroj.

„Je pravda, že niektoré z nich nemajú medziopravný technický rezurz, mali byť na nich urobené práce po 1000 hodinách a 10 rokoch. To sa však dalo vyriešiť podpísaním „technického preletu.“

„Niekto sa však zjavne zľakol Fica. A jeho výrokov o tom, že „až osem šrotov bolo v skutočnosti bojaschopných,“ uviedol ďalej zdroj a dodal:

„A tak prišlo Naďove nariadenie. Z lietadiel pripravených na prelet odsať palivo, rozobrať ich a prepraviť kamiónmi. Namiesto preletu tak budú v Poľsku, či na Ukrajine počas tohto týždňa poskladané a v boji využiteľné o dva, tri týždne.“

Chce zachraňovať životy, alebo svoje nebotyčné ego?

„Keď už sa rozhodli, že majú naše „migy“ zachraňovať ukrajinské životy, pre ego a strach Jaroslava Naďa, sa tak stane o dva, tri týždne neskôr. A treba si pritom uvedomiť, že povolenie „technického preletu“ pri prepadnutí medziopravného technického rezurzu do veľkého servisu je normálna vec. A tiež, že naše „migy“ už patria Ukrajincom, teda neniesli by sme ako krajina žiadne riziko za technický prelet,“ skonštatoval náš zdroj z mesta Sliač.

Keďže náš zdroj považujeme za dôveryhodný a nemá žiadny dôvod klamať, na záver otázka: V čom všetkom klamal pán Naď?


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zľakol sa Naď Fica? Ďalšie „migy“ rozobrali, aby nik nemohol tvrdiť, „že šrot vzlietol!“

Odoberať
Upozorniť na
32 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti