eReport.sk
Smer si stojí za slovom
Robert Fico, foto:tasr

Fico apeluje na rýchlu dohodu: Len predčasné voľby dostanú Slovensko z tohto chaosu!

Fico o predčasných voľbách. Predseda Smeru-SD a bývalý premiér Robert Fico sa v diskusnej relácií O 5 minút 12 zasadzoval za čo najrýchlejšiu dohodu o predčasných voľbách.

Úradnícka vláda nie je dobré riešenie situácie, tvrdí Fico

Fico si tiež myslí, že úradnícka vláda nie je dobré riešenie, obáva sa zloženia tohto kabinetu menovaného prezidentkou. Preto je podľa neho potrebné využiť tie nástroje, ktoré sú k dispozícii, aby sa konali predčasné voľby. Poukázal tiež na to, že ak by sa v parlamente nezrodila dohoda o predčasných voľbách, resp. sa odohrávali politické hry o rekonštrukcii vlády, ľudia by sa mali zúčastniť januárového referenda. „Referendum môže byť napokon jediným východiskom z tejto krízy,“ zdôraznil.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Belousovová tvrdo o Čaputovej
  2. Maroš Žilinka.
  3. Dávať Ukrajine nádeje
  4. Podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič (OĽANO).

Smer je ochotný podporiť rozpočet, avšak má podmienky

Zopakoval pripravenosť Smeru-SD podporiť rozpočet v prípade schválenia zmeny ústavy a dohody na predčasných voľbách s podmienkou, že návrh finančného plánu prejde úpravami, napríklad presunutím niektorých zdrojov do sociálnej oblasti, zdravotníctva a školstva a bude sa tiež pamätať na kompenzácie zvýšených výdavkov samospráv.

Kollár hovorí o priorite schváliť rozpočet

Kollár zdôraznil, že schválenie rozpočtu je pre neho prioritou. „Škriepky musíme dať bokom, ľudia musia mať istotu, že avizovaná pomoc sa k nim dostane,“ upozornil.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fico apeluje na rýchlu dohodu: Len predčasné voľby dostanú Slovensko z tohto chaosu!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php