eReport.sk
Dávať Ukrajine nádeje
Plénum NR SR zrejme o stíhačkách MiG-29 rozhodovať nebude, uviedol predseda parlalmentu Boris Kollár. Foto: tasr

Kollár o vládnej situácii: Chce poznať názory strán k riešeniu stavu po páde Hegerovej vlády

AKTUALIZOVANÉ Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina) potvrdil prebiehajúce rokovania s predstaviteľmi strán k riešeniu situácie po páde vlády. Po stretnutí s predsedom Hlasu-SD Petrom Pellegrinim a nedeľňajšou plánovanou schôdzkou s lídrom Smeru-SD Robertom Ficom avizoval ešte nedeľné, resp. pondelkové (19. 12.) stretnutie s dočasne povereným predsedom vlády Eduardom Hegerom (OĽANO) a Richardom Sulíkom (SaS).

„Musím zozbierať všetky argumenty všetkých strán,“

uviedol v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12.

Predseda Smeru-SD sa v diskusii zasadzoval za čo najrýchlejšiu dohodu o predčasných voľbách.

Slovensko by podľa predstaviteľa opozície malo dostať politický advent. „Situáciu by výrazne upokojilo, ak by sme čo najrýchlejšie oznámili, že sme sa dohodli na zmene ústavy a konaní predčasných volieb,“ upozornil. Priznal však, že tomuto ideálnemu scenáru neverí. „Nepredpokladám, že nasledujúci týždeň bude v parlamentne politicky adventný,“ upozornil.

„Musím zozbierať všetky argumenty všetkých strán,“ uviedol v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12.

Ak sa dohoda na voľbách nezrodí, realitou bude podľa Kollára úradnícky kabinet menovaný prezidentkou Zuzanou Čaputovou, takýmto scenárom však nie je nadšený. Šéf Sme rodina registruje aj úvahy o rekonštrukcii vlády, definitívne sa k nim však chce vyjadriť až po stretnutí s predstaviteľmi OĽANO a SaS.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Belousovová tvrdo o Čaputovej
  2. Maroš Žilinka.

Fico si tiež myslí, že úradnícka vláda nie je dobré riešenie, obáva sa zloženia tohto kabinetu menovaného prezidentkou. Preto je podľa neho potrebné využiť tie nástroje, ktoré sú k dispozícii, aby sa konali predčasné voľby. Poukázal tiež na to, že ak by sa v parlamente nezrodila dohoda o predčasných voľbách, resp. sa odohrávali politické hry o rekonštrukcii vlády, ľudia by sa mali zúčastniť januárového referenda. „Referendum môže byť napokon jediným východiskom z tejto krízy,“ zdôraznil.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kollár o vládnej situácii: Chce poznať názory strán k riešeniu stavu po páde Hegerovej vlády

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php