eReport.sk
Podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič (OĽANO).
Igor Matovič (OĽANO). Foto: tasr

Matovič hovorí o zmene volebného systému: Mafia sa tu zabetónuje naveky!

Matovič má obavy. Obavy z takej zmeny volebného systému, ktorá by vyhovovala súčasným opozičným stranám, sú oprávnené. V nedeľňajšej diskusnej relácii televízie TA3 to povedal poverený minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina). Po štvrtkovom (15. 12.) vyslovení nedôvery vláde Eduarda Hegera (OĽANO) v Národnej rade SR na možnosť zmeny volebného systému upozornil šéf hnutia OĽANO Igor Matovič. Podpredseda parlamentu Juraj Blanár (Smer-SD) to odmietol.

Krajniak hovorí o reálnych obavách

„Myslím si, že je to reálna obava. My sme jednoznačne povedali, že sme za pomerný volebný systém,“ povedal Krajniak. Dodal, že nevidí problém v súčasnom volebnom systéme. „Ukázalo sa, že keď ľudia chcú zmenu, tak sa zmena udeje, keď nechcú, tak sa neudeje,“ dodal.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Belousovová tvrdo o Čaputovej
  2. Maroš Žilinka.
  3. Na kombosnímke Michal Šipoš a jeho terajší stranícky šéf v parlamente v roku 2012.

Mafia sa tu zabetónuje naveky

Matovič varoval, že by v prípade zmeny volebného systému už nebolo možné nad súčasnou opozíciou vo voľbách zvíťaziť. „Spoja sa s čertom, diablom. S Republikou, s ĽSNS, s kýmkoľvek a zmenia nám volebný systém,“ upozornil Matovič.

„Znamenalo by to zabetónovanie mafie, ktorá by tu vládla naveky,“ dodal líder OĽANO

Blanár tvrdenia odmieta

Blanár odmietol obvinenie, že by Smer-SD chcel volebný systém zmeniť na väčšinový, aký je napríklad v Maďarsku. „To je typický príklad Matoviča, keď chce odkloniť vlak, ktorý nedokáže ovládať, na inú koľaj. Nebudem sa k tomu ani vyjadrovať, lebo je to vymyslené,“ povedal Blanár.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič hovorí o zmene volebného systému: Mafia sa tu zabetónuje naveky!

Odoberať
Upozorniť na
20 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php