eReport.sk
Fiala hlási pomoc pre Ukrajinu
Český premiér Petr Fiala. Foto: tasr/ap

Fiala hlási pomoc pre Ukrajinu: Cisterny, motorové člny a balík peňazí!

Fiala hlási pomoc pre Ukrajinu. Česko poskytne Ukrajine ďalšiu pomoc na zvládnutie následkov zničenej Kachovskej priehrady. Ministerstvo obrany pošle napríklad cisterny či motorové člny.

Cisterny, motorové člny a balík peňazí

Vzhľadom na aktuálnu situáciu sme sa dohodli na konkrétnej pomoci Ukrajine, ktorá súvisí s obrovskými dôsledkami po zničení Kachovskej priehrady. Ministerstvo obrany poskytne Ukrajine niektoré veci, ktoré sú na riešenie tejto katastrofy dôležité – nepotrebné cisterny na rozvoz pitnej vody, záchranné kruhy, motorové čerpadlá na vodu, záchranné vesty a tak ďalej,“ oznámil na výjazdovom rokovaní vlády Fiala. Pomoc z ďalších rezortov sa bude podľa jeho slov ďalej koordinovať.

Fiala hlási pomoc pre Ukrajinu

Český premiér pripomenul, že Ukrajine už pomoc poskytlo ministerstvo zahraničných vecí. To hneď v utorok na základe rozhodnutia šéfa diplomacie Jana Lipavského schválilo desať miliónov českých korún (približne 425.000 eur). Je to najvyššia suma, ktorú mohlo ministerstvo poskytnúť bez odsúhlasenia vládou. Sú určené na evakuáciu civilistov a riešenie následkov zničenia priehrady.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ukrajina a Rusko
  2. Poľnohospodárska katastrofa
  3. barbarský čin

Moskva obviňuje Kyjev, Kyjev obviňuje Moskvu

Priehrada na rieke Dneper v Ruskom okupovanej časti juhoukrajinskej Chersonskej oblasti bola zničená v utorok skoro ráno. Z útoku sa navzájom obviňujú Moskva a Kyjev. Podľa Ukrajiny chcelo Rusko útokom na priehradu spomaliť dlho očakávanú ukrajinskú ofenzívu. Rusko uviedlo, že išlo o ukrajinskú sabotáž s cieľom zastaviť dodávku vody na anektovaný polostrov Krym.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fiala hlási pomoc pre Ukrajinu: Cisterny, motorové člny a balík peňazí!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php