jazdec Maxim Repák
Maxim Repák, foto:archív: M.R.

Fantastická správa z WorldSBK! Repák získal pre Slovensko tretie miesto!

Mladý slovenský reprezentant Maxim Repák, ktorý v piatom, predposlednom kole Yamaha R3 bLU cRU European Cupu 2021, opäť vybojoval pre Slovensko cenné body.

Pohár, v ktorom mladý Slovák reprezentuje Slovensko, sa jazdí popri prestížnom šampionáte World Superbike. Po holandskom Assene, kde Repák vybojoval druhé miesto a historickom úspechu dvoch víťazstiev na českom autodróme v Moste, nadväzuje úspešnú šnúru vo Francúzsku na okruhu Circuit de Nevers Magny-Cours.

Repákovi sa podarilo v kvalifikácii získať druhé miesto, čo mu zabezpečilo štart z čela štartovného poľa v oboch sobotňajších pretekoch. Prvé sobotňajšie preteky pre slovenského motocyklistu nedopadli podľa jeho predstáv. Po tom, čo sa chybou dostal do straty na vedúcich jazdcov sa mu podarilo dostať v druhom kole opäť na čelo pretekov. Osudnou sa mu stala zákruta Adeleide, kde po kontakte s Peristerasom prišiel pád, po ktorom Repák už v pretekoch nepokračoval.

FOTO Z PRETEKOV MAXIMA REPÁKA NÁJDETE V GALÉRII

Poobedné preteky vypísané o 16:15 Repák nastúpil s bolesťou ramena, avšak po štarte až k záveru si držal vedúce priečky. Rozhodujúca bola až cieľová rovinka posledného kola, kde mladý Maxim Repák priviezol svoj motocykel na tretie mieste, za španielom Giral Romerom a prvým britom Brightom, čím získal cenných 10 bodov pre Slovensko.

1. tréner, reprezentáciaSR, Štefan Tarkovič
  2. Slovensko porazilo Poľsko,
  3. Počas zápasu vtrhlo na ihrisko komando úradníkov!

Z okruhu Nevers pri francúzkom meste Magny Cours sa tak jazdci presunú na posledné šieste kolo Yamaha R3 bLU cRU European Cupu 2021 do Španielska na okruh Circuit de Barcelona-Catalunya. Preteky v Španielsku sú vypísané na dátum 17 – 18. septembr 2021, tu sa rozhodne o lídrovi celkového pohára.