eReport.sk
Počas zápasu vtrhlo na ihrisko komando úradníkov!
Chaos počas zápasu Brazílie s Argentínou, foto:tasr

Šokujúce momenty v Brazílii: Mal to byť šláger kola, na ihrisko však vtrhlo komando úradníkov!

Nedeľňajší šláger medzi Brazíliou a Argentínou prerušili už po siedmich minútach pre spor okolo porušenia pandemických opatrení, týkajúcich sa štvorice hráčov hostí. Zápas nedohrali a o jeho osude rozhodne Medzinárodná futbalová federácia (FIFA).

„Na hraciu plochu prišlo niekoľko úradníkov a dostalo sa do konfliktu s hráčmi a členmi tímov,” informovala agentúra AFP. Podľa agentúry AP odišli hráči Argentíny z ihriska a na sociálnej sieti reprezentácia informovala, že v stretnutí nebude pokračovať. Strešná organizácia juhoamerického futbalu CONMEBOL neskôr v oficiálnom stanovisku uviedla, že zápas bol prerušený na základe rozhodnutia hlavného arbitra a o jeho osude rozhodne FIFA.

Zdroj: video:yt/nugobasilia

Rozhodca a delegát zápasu predložia správu disciplinárnej komisii FIFA, ktorá rozhodne o ďalších krokoch. Kvalifikácia MS je súťaž riadená FIFA a všetky rozhodnutia sú výlučne v jej právomoci. Zásah úradníkov sprevádzaných políciou vyvolal spor týkajúci sa štvorice argentínskych hráčov z britských klubov – Emiliana Buendiu, Emiliana Martineza (obaja Aston Villa), Cristiana Romera a Giovaniho Lo Celsa (obaja Tottenham Hotspur). Romero, Lo Celso i Martinez nastúpili do zápasu v základnej zostave hostí.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Slovensko porazilo Poľsko,
  2. jazdec Maxim Repák
  3. Pavol Demitra po ukončení kariéry

Spomínaná štvorica uviedla podľa brazílskych úradov pri vstupe do krajiny nepravdivé informácie. Pre prichádzajúcich z Veľkej Británie, Indie a Juhoafrickej republiky platia špeciálne podmienky, okrem iného 14-dňová karanténa po príchode do krajiny. „Hráči, ktorí pricestovali z Caracasu do Guarulhosu deklarovali, že počas minulých dvoch týždňov sa nezdržovali ani v jednej z krajín, pre ktorú platia obmedzenia,” citovala agentúra DPA vyhlásenie zdravotníckeho úradu Anvisa.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Futbal

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Šport