eReport.sk
R. Huliak, screenshot
R. Huliak, screenshot

Odstránenie nepohodlného? Facebook zrušil aj Huliakov osobný účet! Ten tvrdo reaguje


Šikana americkej spoločnosti pokračuje? Vlastník sociálnej siete Facebook sa dlhodobo prezentuje tým, že vypína stránky, či účty, ktoré údajne porušujú jej pravidlá, alebo šíri dezinformácie či hoaxy. Na kontrolu „pravosti“ informácií, ktoré prostredníctvom platformy šíria ľudia či jednotlivé stránky, zamestnáva spoločnosť Marka Zuckerberga tzv. factcheckerov.

Títo ľudia respektívne zamestnanci po celom svete, majú vo svojich krajinách dávať pozor a zabraňovať šíreniu dezinformácii. U nás sa o to starajú progresívni aktivisti Demagóg.sk, ktorí dlhodobo spolupracujú s liberálnym politickým spektrom na Slovensku.

Už mu jeden účet zrušili

Poslancovi za SNS Rudolfovi Huliakovi už raz jeden účet na Facebooku zrušili. Stránku, kde mal vyše 60 tisíc sledovateľov. eReportu poskytol poslanec Národnej rady vyjadrenie. „Dnes mi zrušili, ale absolútne vymazali politicky profil na Facebooku, ktorý sledovalo vyše 60300 občanov Slovenska. Len a len preto, že som zdieľal status, že sopka Etna vychŕli na jedno vzplanutie viac CO2 ako všetky autá sveta. Prišlo prvé upozornenie. Následne som zdieľal video bývalého štátneho tajomníka Michala Kiču, v ktorom sa pustil do mňa a ministra R. Takača. Potom už prišlo zablokovanie,“ povedal vtedy Huliak pre eReport.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Špinavá hra
  2. Bude kandidovať do EP! V deň výročia Nežnej revolúcie oznámil známy ľavičiar, že sa bude uchádzať o pozíciu Europoslanca.

Teraz sa to stalo znova! Poslancovi Rudolfovi Huliakovi spoločnosť Meta zrušila ďalší účet. „Zablokovali sme Váš účet. Váš účet sme skontrolovali a zistili sme, že naďalej porušujete naše podmienky služby, týkajúce sa toho, kto môže používať Facebook.“ hovorí koaličník, čo sa píše v správe, ktorú od spoločnosti obdržal.

Zdroj: yt/eReport

„Tu sa núka otázka: Kto dal Mete právo rozhodovať o tom, kto môže používať Facebook. Pýtam sa, toto je forma prozápadnej demokracie? Pýtam sa, kto si uzurpoval právo v tejto krajine povedať, čo je správne a čo správne nie je? A myslím si jednu vec, že keď tu niekto hovorí o nejakom zmieri, o nejakom okrúhlom stole, tak je to len ticho pred búrkou,“ pýta sa Rudolf Huliak.

Nerozumie prečo ho zrušili

Rudolf Huliak si avšak nie je vedomí toho, že by porušil nejaká pravidlá spoločnosti, ktoré by im dali dôvod jeho osobný účet na platforme Facebook vymazať. „Z akého dôvodu, ja som nešíril žiadne šovinistické, ani nejaké extrémistické, ani fašistické a ani iné statusy, za ktoré by ma bolo nejako treba spoločensky postihovať.“

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Odstránenie nepohodlného? Facebook zrušil aj Huliakov osobný účet! Ten tvrdo reaguje

Odoberať
Upozorniť na
23 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: