eReport.sk
Čakajú ho problémy?
Brazílsky exprezident Jair Bolsonaro.

Exprezident Bolsonaro sa po dobrovoľnom exile v USA vrátil do Brazílie

Brazílsky exprezident Jair Bolsonaro sa vo štvrtok vrátil do vlasti zo Spojených štátov, kam odišiel pred tromi mesiacmi. Ako dodala agentúra AFP, Bolsonaro odcestoval z Brazílie dva dni inauguráciou svojho nástupcu Luiza Inácia Lulu da Silvu, ktorá sa uskutočnila 1. januára.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Mierový plán od vás nepotrebujeme!
  2. Blaha je blázon
  3. Nie je to prvý raz!
  4. Súhlasili by aj Slováci?

V príletovej zóne letiska v hlavnom meste Brazília na Bolsonara vo štvrtok čakali desiatky jeho priaznivcov. Exprezident však diskrétne odišiel iným východom a nastúpil do auta, ktoré sa zaradilo do kolóny automobilov smerujúcich k sídlu jeho Liberálnej strany (PL).

Čakajú ho problémy?

Bolsonaro v Brazílii čelí problémom so zákonom na rôznych „frontoch“ – najmä pre svoju údajnú úlohu pri podnecovaní svojich stúpencov, ktorí 8. januára vtrhli do sídiel najvyšších mocenských orgánov v snahe dosiahnuť zosadenie víťaza prezidentských volieb Lulu da Silvu.

Plány

Na budúci týždeň by mal 68-ročný Bolsonaro nastúpiť do nového zamestnania ako čestný predseda PL, kde bude mesačne zarábať 41.600 realov (približne 7303 eur).

Bývať bude v dome prenajatom v uzavretom kondomíniu v hlavnom meste. V pláne má navštevovať regióny a „robiť politiku.“

Odmietol však návrhy, aby viedol opozíciu, keď vyhlásil, že opozíciu voči súčasnej brazílskej vláde ani netreba budovať, pretože si ju svojimi rozhodnutiami a konaním vytvára sama.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Exprezident Bolsonaro sa po dobrovoľnom exile v USA vrátil do Brazílie

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti