eReport.sk
Bývalý policajný vyšetrovateľ Marián Kučerka. Foto: tasr

Expolicajta Kučerku zadržali! Prihlásil sa Bosnianskej polícii

Expolicajta Kučerku zadržali! V Bosne a Hercegovine v súčasnosti prebieha konanie o vydaní expolicajta Mariána K. na základe medzinárodného zatykača na Slovensko.

Expolicajta Kučerku zadržali!

„Náš klient sa dostavil pred policajné orgány Bosny a Hercegoviny dobrovoľne po tom, ako zistil, že na neho bol vydaný medzinárodný zatýkací rozkaz. V súčasnosti prebieha konanie o tom, či bude alebo nebude na základe tohto zatýkacieho rozkazu vydaný na Slovensko,“ ozrejmil.

Pri rozhodovaní o vydaní treba podľa neho zohľadniť, že ho vydal sudca Juraj Kliment. Bezák poukázal na to, že ten podľa právoplatného nálezu Ústavného súdu SR nie je v trestnej veci zákonným sudcom. „Jeho príbuzenský vzťah k prokurátorovi Ondrejovi Repovi je takej povahy a intenzity, že objektívne vyvoláva pochybnosti o jeho nestrannosti nielen u osoby nášho klienta, ale aj u akéhokoľvek nestranného pozorovateľa, čo môže viesť až k strate dôvery občanov v spravodlivosť,“ skonštatoval.

Súd uznal Kučerku za vinného

Prvostupňový súd Mariána K. pôvodne uznal za vinného zo zločinu prijímania úplatku a pre obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku v spolupáchateľstve, uložil mu trest 11 rokov väzenia. Prípad je v súčasnosti na Najvyššom súde SR. Expolicajt sa na zasadnutia opakovane nedostavil.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Polícia, kontroly na hraniciach, migrácia, migranti
  2. Heger sa nečakane pustil do Lengvarského
  3. Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO).

Marián K. čelí obžalobe za prijatie úplatku vo výške 25.000 eur od podnikateľa Norberta B. prostredníctvom bývalého šéfa finančnej polície Národnej kriminálnej agentúry Bernarda S. Pomôcť mal za to Štefanovi Ž., príbuznému exministra Petra Žigu. V druhom skutku sa mu kladie za vinu, že mal prijať úplatok vo výške 200.000 eur od bývalého riaditeľa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta M.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Expolicajta Kučerku zadržali! Prihlásil sa Bosnianskej polícii

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti