eReport.sk
Eduard Heger, foto: tasr

Heger šokuje: Škrípe to. Ľudia to vidia a ja to vidím tiež

Tak toto je prekvapenie. V pondelok na obed bol hosťom diskusnej relácie rádia Expres Braňo Závodský Naživo premiér Eduard Heger. Kým doteraz bol predseda vlády známy svojimi neutrálnymi a politicky korektnými vyjadreniami, tento raz sa utrhol a prezradil možno viac, ako pôvodne zamýšľal.

Na pretras totiž prišli reformy, s ktorými táto vláda trochu otáľa. „Áno, máte pravdu. Škrípe to,“ uznal Heger. „Určite nechcem občanom povedať, že všetko funguje dokonale. Nie, nefunguje. Ľudia to vidia a ja to vidím tiež. Nezakrývam si oči pred pravdou. Na druhej sa nevzdávam a verím, že každým dňom, keď budeme na tom tvrdo makať, tak ľuďom budeme preukazovať, že sme Slovensko nasmerovali k úspešnej a modernej krajine,“ dúfa premiér a pripojil aj odkaz. „Chcem ľuďom odkázať, aby sa nebáli. Pracujeme na tom a držte nám palce. Nasledujúce týždne nás čakajú naozaj náročné rokovania. Ale ak bude politikom záležať na úspechu občanov Slovenskej republiky, aby sa mali na Slovensku dobre a chceli tu žiť, verím, že sa na reformách dohodneme,“ dodal Heger.

Heger v diskusii priznal, že presadzovanie reforiem škrípe. – Foto: Radio Expres

Premiér sa vyjadril aj k spornej nominácii Jána Marosza, ktorý sa posadil do kresla šéfa Slovenského pozemkového fondu. K lukratívnemu fleku sa nepotreboval zúčastniť ani výberového konania. Okamžite sa tak začalo špekulovať, že mu k práci pomohli úzke kontakty na OĽANO. „Ten stav v SPF je akútny. Ja som povedal, dobre pán minister, môžeš tam dať človeka na prechodné obdobie, aby si vyhlásil opäť výberové konanie, aby sa ti tam podarilo prilákať kvalitných ľudí. Chceme tých najlepších z najlepších,“ dušoval sa premiér a vyzýval ľudí, aby sa nebáli zúčastňovať výberových konaní.

Heger sa vyjadril aj k Petrovi Kažimírovi. – Foto: tasr

Heger sa vyjadril aj k politickej kultúre v súvislosti s guvernérom Národnej banky Slovenska. Peter Kažimír totiž čelí obvineniu z prečinu podplácania. Bývalý minister financií to však odmieta. „Keby som bol ja obvinený z nejakého kriminálneho činu, tak som náchylný povedať, že by som s najväčšou pravdepodobnosťou štátnu funkciu opustil. Na druhej strane si však viem predstaviť, že ak sa človek cíti nevinný, tak to musí byť ťažké. Odstúpenie z funkcie neznamená, že sa niekto prizná ku skutku, ale je to prejav úcty k štátnym funkciám a občanom. Toto je politická kultúra,“ zamyslel sa premiér. Na otázku moderátora, či to znamená, že ak Kažimír neodstúpi, že nemá úctu k občanom a štátnym funkciám, Heger iba pokrčil plecami.

Čítajte viac:

  1. V popredí Michal Šimečka.
  2. Slovenský premiér Eduard Heger

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger šokuje: Škrípe to. Ľudia to vidia a ja to vidím tiež

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport