tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: tasr/ap

Eurokomisia plánuje spustiť registráciu vývozu vakcín z EÚ! Ide o tretie krajiny

Európska komisia (EK) chce, aby akýkoľvek export vakcín zo štátov EÚ do tretích krajín prechádzal procesom registrácie a schvaľovania. EK tieto plány oznámila na pondelňajšej schôdzke s predstaviteľmi 27 členských štátov. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na zdroje z EÚ.

Príslušný register by sa mal spustiť v priebehu niekoľkých dní a mal by zaznamenávať, ktorí výrobcovia dodajú koľko vakcín vyrobených v EÚ do tretích krajín.

Výrobcovia vakcín budú tiež potrebovať licenciu na export. Ako spresnili zdroje z EÚ, získanie takejto licencie by sa nemalo týkať exportu z humanitárnych dôvodov. Iniciatíva EK je zameraná na zvýšenie transparentnosti.

Za povinné schvaľovanie vývozu vakcín proti koronavírusu zo strany EÚ sa vyslovil napríklad i nemecký minister zdravotníctva Jens Spahn. Informácie súvisiace s vývozom vakcín z EÚ prichádzajú v čase, keď euroblok bojuje s oneskorenými dodávkami a nedostatkom vakcín proti novému koronavírusu. Farmaceutická spoločnosť AstraZeneca už minulý piatok oznámila, že namiesto plánovaných 80 miliónov dávok vakcíny proti koronavírusu doručí do EÚ do konca marca len 31 miliónov.

Zdroj: tasr


      


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Eurokomisia plánuje spustiť registráciu vývozu vakcín z EÚ! Ide o tretie krajiny

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku