tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
vakcína, covid, koronavírus, ampulky
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com

EMA schválila podanie tretej dávky vakcíny. Koho a ktorých očkovacích látok sa to týka?

Európska agentúra pre lieky (EMA) v pondelok súhlasila s tým, aby sa ľuďom nad 18 rokov podávala tretia dávka vakcíny proti covidu od konzorcia Pfizer/BioNTech. Informovala o tom agentúra AFP.

„Podporné dávky Comirnaty (vakcíny od Pfizer/BioNTech) sa môžu zvážiť v prípade ľudí vo veku 18 rokov a starších, a to najskôr šesť mesiacov po druhej dávke,“ uvádza sa v pondelňajšom vyhlásení EMA, v ktorom sa používa obchodný názov očkovacej látky.

Agentúra celú záležitosť posudzovala približne mesiac

Uvedené odporúčanie sa týka len osôb, ktoré netrpia poruchou imunitného systému. Agentúra celú záležitosť posudzovala približne mesiac.

EMA okrem toho v pondelok rozhodla, že tretia, tzv. posilňujúca dávka vakcíny od BioNTech/Pfizer a tiež očkovacej látky od firmy Moderna sa môže podávať aj osobám s veľmi oslabeným imunitným systémom, a to minimálne 28 dní po druhej dávke.

Mnohé krajiny sa už o tretej dávke rozhodli skôr

Ide vôbec o prvé rozhodnutia tohto európskeho regulačného úradu vo veci aplikovania tretích dávok proticovidových vakcín. Mnohé európske krajiny sa však už rozhodli podávať tretiu dávku vakcíny ešte pred zverejnením oficiálneho stanoviska EMA.

Agentúra ešte posudzuje možnosť podávania tretej dávky vakcíny od spoločnosti Moderna (obchodný názov Spikevax) ľuďom, ktorí nemajú oslabenú imunitu. Kedy EMA zverejní svoje stanovisko v tejto veci, zatiaľ nie je známe.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. očkovanie a dieťa
  2. Joe Biden dostáva tretiu dávku
  3. vakcína, covid, Slovensko
  4. očkovanie a dieťa
  5. očkovanie študent koronavírus

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

EMA schválila podanie tretej dávky vakcíny. Koho a ktorých očkovacích látok sa to týka?

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku