tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ilustračná snímka. foto: tasr

Známy lekár sa dal zaočkovať treťou dávkou. Títo ľudia by o tom mali uvažovať tiež

Primár z považskobystrickej nemocnice Milan Kulkovský oznámil na svojej sociálnej sieti, že sa rozhodol aj pre tretiu dávku vakcíny proti COVID-19. Zároveň uviedol, komu by ako odborník ďalšiu dávku vakcíny odporúčal a komu stačí aj štandardné očkovanie dvoma dávkami.

„Keďže v práci prichádzam pravidelne do kontaktu s covidovými pacientmi, moje rozhodovanie nebolo ťažké a dnes som svoju booster dávku do ramena dostal,“ pochválil sa lekár, ktorý dlhodobo zdôrazňuje výhody očkovania proti COVID-19. „Vakcína je účinná a dôkazom toho je nízky podiel očkovaných medzi hospitalizovanými. Ak aj máme medzi pacientmi očkovaných, väčšinou sú to tí, ktorí druhú dávku dostali ešte na jar, sú vo vyššom veku a trpia viacerými ochoreniami. Teda skupina, ktorej určite tretiu dávku odporúčam. Naopak, ak ste mladí, bez chronických ochorení, nepracujete v nemocnici alebo na miestach, kde je zvýšený predpoklad nakazenia sa, nie je pre vás tretia dávka nevyhnutná. Účinne vás chráni už vykonané očkovanie,“ upozorňuje Kulkovský.

Známy lekár tiež prichádza aj so zaujímavými správami. „Pozitívnou správou od kolegov z nášho očkovacieho centra je to, že sa zvýšil počet záujemcov o prvú dávku. Vplyv na to má určite to, že občania vnímajú zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu a teda potrebu chrániť sa. Zároveň sa zvyšuje počet obmedzení pri predpokladanom tmavšom zafarbení väčšiny okresov od nasledujúceho týždňa,“ dodal. Primár vyzval tých, ktorí ešte váhajú, aby sa dali očkovať. „Znížite tak pravdepodobnosť ťažkého priebehu ochorenia a zároveň sa budete spolupodieľať na tom, aby bola starostlivosť aj o nekovidových pacientov čo najmenej obmedzovaná. Plniace sa covid oddelenia totižto nevznikajú na zelenej lúke. Reprofilizujú sa na ne iné oddelenia aj s personálom, ktorý sa tak nemôže venovať svojej pôvodnej odbornosti a svojim pacientom,“ uzavrel Kulkovský.

Čítajte viac:

  1. vakcína, covid, koronavírus, ampulky
  2. Vakcíny mohli spôsobiť niekoľkonásobný nárast úmrtí na infarkt!


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Známy lekár sa dal zaočkovať treťou dávkou. Títo ľudia by o tom mali uvažovať tiež

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku