tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Joe Biden dostáva tretiu dávku
Joe Biden dostáva tretiu dávku. Foto: tasr/ap

FOTO Biden si vyhrnul ľavý rukáv, dostal tretiu dávku a zavtipkoval si

Americký prezident Joe Biden dostal v pondelok tretiu dávku vakcíny proti ochoreniu COVID-19 a Američanom, ktorí očkovanie ešte stále odmietajú, odkázal, že škodia krajine. Informovala o tom agentúra AFP.

Biden si vyhrnul ľavý rukáv v Bielom dome a dostal tretiu dávku vakcíny od spoločnosti Pfizer v súlade s nedávno vydaným nariadením, ktoré povoľuje tretiu dávku očkovacej látky pre osoby vo veku 65 rokov a viac.

Biden hovorí o škodách, spôsobuje ich výrazná menšina

„Viem, že to tak nevyzerá, ale mám viac než 65 rokov,“ zavtipkoval 78-ročný prezident. Na tretiu dávku očkovacej látky proti koronavírusu majú nárok aj dospelí s vysoko rizikovými zdravotnými problémami a obyvatelia, ktorí sú v dôsledku svojho zamestnania často vystavovaní vírusu, spresňuje AFP.

Podľa Bidena je problém, že veľká časť Američanov naďalej odmieta hoci len jednu dávku vakcíny, čím podnecujú celonárodné šírenie vysoko nákazlivého smrtiaceho koronavírusového variantu delta. Americký prezident uviedol, že zaočkovaných bolo 77 percent Američanov, čo však nestačí, pretože zhruba štvrtina očkovanie stále odmieta.

„Táto výrazná menšina spôsobuje veľkému množstvu z nás, celému zvyšku krajiny, strašne veľa škody,“ povedal Biden. „Prosím, urobte správnu vec,“ vyzval.

Na tretiu dávku má nárok asi 60 miliónov ľudí v USA

Prvú dávku vakcíny od Pfizeru dostal Biden ešte vlani v decembri a druhú v januári, keď bol novozvoleným prezidentom, pripomína AFP.

Biden minulý týždeň povedal, že na tretiu dávku od Pfizeru má v Spojených štátoch nárok zhruba 60 miliónov ľudí. Ako dodal, tí, ktorí dostali vakcíny od spoločností Moderna alebo Johnson & Johnson, môžu tretiu dávku dostať po skončení výskumu. Americké Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) v piatok informovalo, že údaje o tretích dávkach očkovacích látok od Moderny a J&J budú vyhodnotené „v nasledujúcich týždňoch.

Biden zároveň  vyjadril očakávanie, že všetci Američania budú mať na tretiu vakcínu nárok „v blízkej dobe“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Americký prezident Joe Biden
  2. vakcína, covid, koronavírus, ampulky
  3. Vakcíny od Pfizeru a Moderny
  4. Ilustračné foto

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Biden si vyhrnul ľavý rukáv, dostal tretiu dávku a zavtipkoval si

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku