Slobodné a nezávislé médiá to nemajú za vlád Igora Matoviča a Eduarda Hegera (OĽANO) jednoduché. Možno by pomohlo, keby sa zástupcovia neprenasledovaných médií zastávali tých, ktorí prenasledovaní naopak môžu byť. „Vypnutie“ Hlavných správ bolo zo strany moci bezprecedentným krokom, ktorý v spoločnosti vyvolal veľkú mieru nevôle. Zdá sa, že mienkotvorná scéna stále vidí podstatu slobody médií v ich vypínaní a prišla s novou a v celku zvláštnou výzvou. Editor Denníka N Radoslav Tomek totižto vyzýva Slovenskú informačnú službu, aby si posvietila na portál Štandard.
Mohlo by vás zaujímať:
„Že vás huba nebolí. Ak tu niekto systematicky šíri hejt, tak je to práve Štandard. Kde je tá kresťanská láska k blížnemu? Nemáte ani toľko empatie, aby ste preradili aspoň na nižšiu rýchlosť päť dní po vražde. Chcete zmeniť našu spoločnosť na netolerantnú teokraciu, vygumovať 300 rokov pokroku. Dúfam, že SIS vás a vaše švajčiarske milióny už má v hľadáčiku,“ vyhlásil Tomek v reakcii na komentár Štandardu pod názvom „Liberáli zneužitím tragédie na politické ciele rozpútali vojnu so spoločnosťou. Dôsledky môžu byť vážne“, v ktorom sa autor zamýšľal nad radikalizáciou progresívne zmýšľajúcich ľudí po teroristickom útoku na bratislavskej Zámockej ulici.
„Keď nikto nepodpaľuje kostoly, ani nestrieľa po návštevníkoch katolíckych kaviarní, tak je dobrý aj koment jedného novinára v diskusii,“ uviedol v pondelok na sociálnej sieti Tomek po tom, ako jeho výroky medializoval denník Štandard.
Tomekove vážne obvinenia sú bez dôkazov
Keď sa bavíme o činnosti SIS, musíme byť vo vyjadreniach obzvlášť ostražití. Nejedná sa totižto o žiadny krúžok súkromných detektívov. Ide o spravodajskú zložku, ktorá poskytuje informácie o ohrozeniach ústavného zriadenia, vnútorného poriadku a bezpečnosti. V mnohom je dôležitým prvkom v ochrane zahraničnopolitických a hospodárskych záujmov Slovenska.
V tomto kontexte Tomek neuvádza, prečo by si SIS mala posvietiť na Štandard, ale pokiaľ za svojim vyjadrením skryl nejaké obvinenie, je s určitosťou závažné. A pre závažné obvinenia sú, samozrejme, potrebné argumenty a dôkazy, ktoré však Tomek nedodal. Hovorí pri tom o šírení hejtu, či o snahe zriadiť na slovensku teokraciu.
Je pre tento moment otázne, ako sa bude celý prípad vyvíjať. Či SIS naozaj prejaví záujem o Štandard a jeho aktivity, alebo či niekto bude riešiť vyjadrenia editora Denníka N a požadovať k nim príslušné dôkazy.
KOMENTÁRE ČLÁNKU :
Editor Denníka N by vypínal konkurenciu: Že vás huba nebolí! Dúfam, že vás má SIS v hľadáčiku