eReport.sk
Elitný expremiér o elitných chlapcoch
Ex premiér SR Eduard Heger. Zdroj: tasr

VIDEO Politológ Michelko: Hegerove OĽANO 2 je zbierkou hulvátov a skrachovaných politikov!


Pellegrini ako drahá nevesta? Podľa politológa Romana Michelka môžu novovznikajúce strany na pravom politickom spektre posunúť dopredu. A to tým spôsobom, že svojou neschopnosťou dostať sa do parlamentu zoberú mandáty predstaviteľom súčasnej vládnej koalície. Pekné slová nenachádza ani na projekt dočasného premiéra Eduarda Hegera (Demokrati), ani na podivnú skupinu okolo expremiéra Mikuláša Dzurindu (Modrí). A to ešte zabudol na Jablko europoslankyne Lucie Ďuriš Nicholsonovej.

„Tak sme sa konečne dočkali. Heger predstavil svoje OĽANO 2. Podľa očakávaní je v ňom aj Jaroslav Naď a spolu s ním zbierka skrachovaných politikov, ktorí veľmi chcú v politike ostať. Na prvom mieste Miroslav Kollár, ktorý po krachu na poste primátora Hlohovca už v podstate nemal šancu udržať sa v politike, cez hulvátsku a NATOdvojičku ministra Naďa ministra Káčera, až cez Domovníka B(u)daja, ktorý, ak do toho pôjde, bude dokonalým terčom pre konkurentov a médiá,“ napísal politológ na sociálnej sieti.

Ľavicový parlament?

Prvý prieskum naznačil, že Hegerov projekt môže byť fiaskom nie len pre samotného Hegera, ale aj pre pravicu ako takú. Nové strany by totižto mohli voličské hlasy rozkúskovať takým spôsobom, že by svojich zástupcov v parlamente by skončilo až dvojciferné percentuálne množstvo voličov.

„V prvom prieskume namerali agentúry strane OĽANO 2 4,8 % . Ak by si to strana udržala, urobila by Slovensku veľmi dobrú službu, pretože najviac odobrala strane OĽANO – až 3 % a ak strana sama aj neprejde, ale potopí OĽANO, je to naozaj projekt, ktorý môže Slovensko výrazne posunúť správnym smerom,“ pokračuje Michelko.

Pellegrini ako drahá nevesta?

Zaujímavá bude podľa odborníka aj situácia okolo opozičnej strany Hlas-SD. Logicky sa ponúka, že by Hlas mal spolupracovať so svojimi bývalými kolegami zo Smeru.

To však nie je úplne isté po tom, čo líder Hlasu Peter Pellegrini naznačil, že vláda, v ktorej by sedel Robert Fico, je pre neho nepredstaviteľná. To však odštartovalo vo veľkom množstve voličov sociálnej demokracie negatívne reakcie.

„Hlas je najobletovanejšou nevestou pred voľbami a hrať sa bude len o to, do ktorej partie sa pridá: či do koalície Smer, Hlas, Sme rodina a možno otvorená kandidátka SNS, alebo do koalície Hlas, Progresívne Slovensko, KDH, Sme rodina a prípadne SaS. Voľby nebudú súťažou krásy, ani súťažou o najdokonalejšieho politika. Vyberať si budeme nie z dokonalých, ale z dostupných politikov a výsledkom bude kompromis. Nedokonalý, frustrujúci, viac či menej prijateľný. O tom budú voľby v septembri 2023,“ analyzuje odborník.

Dzurindov trapas?

Ťažké dni momentálne prežíva aj expremiér Mikuláš Dzurinda, ktorého snahy dostať sa naspäť do politiky sa podľa preferenčných reakcií voličov nestretli s veľkým pochopením. Dzurinda by to podľa všetkého nepotiahol ani nad prvú pomyselnú métu troch percent voličských hlasov.

„Dzurinda sa strašne chce vrátiť, ale nikto ho nechce. Tento krajne skorumpovaný a skompromitovaný politický zombík dokáže osloviť tak maximálne 2 % voličov a už to asi aj tak ostane. Fajn, okradne súčasnú koalíciu o 2 až 3 mandáty v parlamente. Nie je to bohviečo, ale vďaka aj za to,“ uzavrel Michelko.

Zdroj: youtube R.Michelko, Fb R.M.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Politológ Michelko: Hegerove OĽANO 2 je zbierkou hulvátov a skrachovaných politikov!

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne