eReport.sk
Mikuláš Dzurinda
Mikuláš Dzurinda, líder Modrých. Foto: tasr

Dzurindovci sa už mobilizujú! Strana s „výtlakom“ 0,1 percenta chce byť Modrá koalícia


Dzurindovci sa už mobilizujú! Mimoparlamentná strana Spolu chce zmeniť názov na Modrá koalícia. Podala žiadosť na Ministerstvo vnútra (MV) SR o registráciu zmeny stanov strany s novým názvom. TASR o tom informovala strana.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Spolu s obvineným ex tajomníkom NATO
  2. Dával Hegerovi rozumy?
  3. Sulík s výčitkami
  4. Robert Fico pred rečníckym pultom počas tlačovky Smeru.

„Predseda strany Miroslav Kollár a podpredseda strany Pavel Nechala v utorok 24. januára podali na MV SR žiadosť o registráciu zmeny stanov strany s novým názvom. Zmenu názvu strany odsúhlasili delegáti mimoriadneho snemu strany Spolu v pondelok 23. januára,“ priblížila strana.

Miroslav Kollár na sneme strany Spolu. – Foto: tasr

Má ísť o ďalší avizovaný krok v spájaní niekdajšej strany Spolu s projektom expremiéra Mikuláša Dzurindu. A tiež v príprave širšej stredopravej platformy na najbližšie parlamentné voľby.

Ciele sú jasné

Podľa slov šéfa Spolu je cieľom široká a dlhodobá spolupráca. A to nielen pre blížiace sa predčasné voľby. Na nasledujúcom sneme strany majú byť prijaté ďalšie formálne kroky vyplývajúce zo spájania sa s Dzurindovým projektom. Konať sa má v prvej polovici februára 2023.

Mikuláš Dzurinda a Eduard Heger na sneme mimoparlamentnej strany Spolu. – Foto: tasr

Kollár v pondelok podpísal s Dzurindom memorandum o spoločnej politickej budúcnosti. Dohodli sa na úprave stanov strany. A takisto na tom, že personálne nominácie na jednotlivé pozície budú predložené snemu „zjednotenej politickej strany po vzájomnej dohode a spoločnej akceptácii navrhovaných kandidátov“.

Mizivé preferencie

Pripomíname, že podľa prieskumu agentúry AKO zverejneného 19. januára mala strana Spolu – občianska demokracia preferencie hlboko pod hranicou jedného percenta. Konkrétne jej namerali, že má u voličov podporu 0,1 percenta hlasov.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dzurindovci sa už mobilizujú! Strana s „výtlakom“ 0,1 percenta chce byť Modrá koalícia

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

Aktuálne