tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Zľava Juraj Blanár, Ladislav Kamenický, Robert Fico, Richard Takáč a Ľuboš Blaha (všetci Smer-SD) počas tlačovej konferencie k neotvoreniu 72. schôdze Národnej rady SR 14. septembra 2022 v Bratislave.
Zľava Juraj Blanár, Ladislav Kamenický, Robert Fico, Richard Takáč a Ľuboš Blaha (všetci Smer-SD) počas tlačovej konferencie k neotvoreniu 72. schôdze Národnej rady SR 14. septembra 2022 v Bratislave. Foto: tasr

Šéf Smeru reaguje na zablokovanie NR SR: Chceme najprv prerokovať zmenu ústavy a predčasné voľby!

Smer-SD navrhne, aby sa ako prvý bod na riadnej schôdzi Národnej rady (NR) SR v utorok 20. septembra prerokovala zmena Ústavy SR týkajúca sa predčasných volieb. Uviedol to predseda strany Robert Fico po tom, ako sa v stredu nepodarilo otvoriť rokovanie parlamentu. Ak sa program schôdze takto neupraví, nevylúčil prípadnú obštrukciu spolu so zvyškom opozície. Smer-SD trvá na potrebe predčasných volieb, naďalej to považuje za jediné demokratické riešenie situácie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Dvojnásobný expremiér Mikuláš Dzurinda
  2. Na kombosnímke zľava Boris Kollár a Peter Bielik v televíznom štúdiu.
  3. Šéf OĽANO Igor Matovič
  4. Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO).
  5. Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS) počas 79. rokovania vlády SR 11. mája 2022 v Bratislave.
  6. Šéf poslaneckého klubu hnutia OĽANO Michal Šipoš

„Nevylučujem, že pokiaľ tento bod neprejde a nebude zaradený ako číslo jeden, že sa opozícia dohodne na obštrukcii, nech SaS ukáže, ako vážne to myslí so svojím opozičným pôsobením,“ uviedol Fico. Poukázal na aktuálnu krízu. Dodal, že úlohou opozície nie je vládnuť, ale vyvolať predčasné voľby.

Líder Smeru-SD podčiarkol, že máme nefunkčnú vládnu koalíciu. Ukázalo sa to podľa neho pri stredajších neúspešných pokusoch o otvorenie schôdze NR SR. „V čase, keď je krajina v rozvrate, keď množstvo ľudí trpí a bude viac trpieť pre neschopnosť vlády, nie sú schopní poslanci vládnej koalície vytvárať elementárnu väčšinu potrebnú na prijímanie zákonov v parlamente,“ podotkol.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šéf Smeru reaguje na zablokovanie NR SR: Chceme najprv prerokovať zmenu ústavy a predčasné voľby!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku