eReport.sk
Británia o nedostatku ruskej munície
Trosky stroja Šáhid-136 iránskej výroby z výzbroje Ozbrojených síl Ruskej federácie, archívna snímka. Zdroj: mil.gov.ua

Závažný vojenský incident: Rázna reakcia USA na zrážku dronu s ruskou stíhačkou!

Závažný vojenský incident. Americké ministerstvo zahraničných vecí si predvolalo ruského veľvyslanca v USA Anatolija Antonova v spojitosti s utorňajšou zrážkou ruskej stíhačky s americkým dronom v medzinárodnom vzdušnom priestore nad Čiernym morom.

Rázna reakcia

Hovorca americkej diplomacie Ned Price pre média uviedol, že veľvyslankyňa v Moskve Lynne Tracyová tlmočila rozhodný odkaz ruskému ministerstvu zahraničných vecí. USA o incidente informovali aj spojencov a partnerov.

Závažný vojenský incident

Ruská stíhačka Su-27 zasiahla pri utorkovom incidente vrtuľu amerického bezpilotného lietadla MQ-9 Reaper a dron sa zrútil do Čierneho mora, uviedla americká armáda vo vyhlásení. Krátko pred zrážkou leteli pred americkým dronom dve ruské stíZávažný vojenský incidenthačky, ktoré vypúšťali palivo, spresnila armáda.

Ruské ministerstvo obrany uviedlo, že ruské stíhačky do kontaktu s americkým dronom neprišli, píše na svojej webovej stránke stanica Sky News. Osoby riadiace (na diaľku) dron ním podľa Ruska manévrovali príliš prudko, čo spôsobilo stratu výšky a jeho zrútenie do mora.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Stret armád
  2. Podvodník s nehnuteľnosťami v Poprade padol do rúk polície
  3. Politický analytik Ján Baránek.

Zrážku dronu s ruskou stíhačkou

Americká armáda využíva bezpilotné lietadlá MQ-9 Reaper na monitorovanie viacerých oblastí vrátane Čierneho mora, Blízkeho východu, či Afriky. Tieto drony používa i Británia a Francúzsko.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Závažný vojenský incident: Rázna reakcia USA na zrážku dronu s ruskou stíhačkou!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti