eReport.sk
Foto: shutterstock

Hľadáte ideálne miesto na dovolenku? Experti zverejnili dvanásť najbezpečnejších miest

Pokojná dovolenka s minimom turistov a bez problémov spojených s pandémiou kronavírusu je tento rok konečne možná. Dôležité však je, si dať pozor na to, kam sa vyberieme. Organizácia European Best Destinations (EBD) preto zverejnila zoznam najbezpečnejších európskych ostrovov.

Odborníci sa zamerali na to, koľko v danej destinácii pribúda pacientov s ochorením COVID-19, aké sú platné opatrenia a či úrady uznávajú osvedčenia o očkovaní.
„Vo vybraných destináciách nevyžadujú karanténu pri príchode ľudí, ktorí sa preukážu negatívnym testom alebo potvrdením o očkovaní proti koronavírusu,“ popísala organizácia.
Aj napriek tomu však odborníci naďalej nabádajú k opatrnosti a jedincom so zdravotnými problémami radia odložiť dovolenku v zahraničí do chvíle, než dostanú druhú dávku vakcíny proti covidu-19.

Foto: sutterstock

V rebríčku najbezpečnejších ostrov sa na prvom mieste umiestnilo portugalské súostrovie Madeira. Tamojšia vláda dokonca ponúka cestujúcim jeden test zdarma. Ten si môžu turisti urobiť pri príchode, je však možné sa nechať otestovať až pri odchode.
Ďalšou vhodnou destináciou je ostrov Porto Santo, ktorý je súčasťou súostrovia Madeira. Jedným z bezpečných miest je napríklad aj Malta.

V prvej desiatke sa umiestnilo aj obľúbené Chorvátsko. Z hľadiska bezpečnosti je ideálny ostrov Korčula. Podľa chorvátskych úradov je však všetkých 78 ostrovov a 524 ostrovčekov úplne bezpečných.

Dvanásť najbezpečnejších európskych destinácií:

1. Madeira – Portugalsko
2. Porto Santo – Portugalsko
3. Malta
4. Andipaxos – Grécko
5. Corvo – Portugalsko
6. Kréta – Grécko
7. Flores – Portugalsko
8. Korfu – Grécko
9. LA Gomera – Kanárske ostrovy
10. Korčula – Chorvátsko
11. Menorca – Španielsko
12. Cyprus

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hľadáte ideálne miesto na dovolenku? Experti zverejnili dvanásť najbezpečnejších miest

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti