eReport.sk
Bývalý minister školstva
Juraj Draxler, exminister školstv. Foto: tasr

Draxler sa smeje z bratislavskej vojny-chtivej kaviarne: dokonalá bojová sila a ideologicky podkutá


„Taký člen kaviarne si na rozdiel od iných jasne uvedomuje historickosť okamihu. Putin chce dobyť Európu. Ak teraz prerazí línie, už ho nebude mať čo zastaviť. Padne Kyjev a onedlho aj Medzilaborce. O nejaký čas už ruskí vojaci budú znásilňovať mladých chlapcov v centre Bratislavy a piť im latte,“ vysmieva sa z myšlienkových pochodov kaviarenských liberálov Draxler.

Mladí Ukrajinci bojovať nechcú

Juraj Draxler si zobral na mušku členov bratislavskej kaviarne a svojím najnovším príspevkom si z nich vystrelil. V prvej časti svojho článku však upozornil na vážnu vec: Kyjev znížil vek odvodu na front, aby mal kto bojovať.

Mladým Ukrajincom sa toto, samozrejme, nepáči. „Videí o tom, ako sa medzitým mladí Ukrajinci čoraz aktívnejšie stavajú na odpor pracovníkom odvodových komisií už nie je plná len ruská televízia. Ešte aj taký britský Guardian práve vydal článok v ktorom sa hovorí, že príbehy o útekoch pred odvedením na front „sú všade“,“ upozorňuje bývalá minister školstva.

„Je to zarážajúce, ukrajinskí muži sa nechcú dať dobrovoľne zmrzačiť,“ dopúšťa sa irónie následne. Potom už v ironickom tóne pokračuje. „Front má k dispozícii zásobáreň kvalitnej bojovej sily! Bratislavskú kaviareň.“

Dokonalá bojová sila

„Taký člen kaviarne si na rozdiel od iných jasne uvedomuje historickosť okamihu. Putin chce dobyť Európu. Ak teraz prerazí línie, už ho nebude mať čo zastaviť. Padne Kyjev a onedlho aj Medzilaborce. O nejaký čas už ruskí vojaci budú znásilňovať mladých chlapcov v centre Bratislavy a piť im latte,“ vysmieva sa z typických kaviarenských názorov Juraj Draxler.

Upozorňuje, že členovia kaviarne stále klepú do klávesnic práve toto posolstvo: „Putin nás chce dobyť. Preto stále čakám, kedy si zoberú zbraň a pobežia na vlak, smer východ. Zvlášť, keď ide o veľmi kvalitnú bojovú silu. Jazykovo sú vybavení dostatočne, anglicky hovoria zhruba s rovnakým prízvukom ako Ukrajinci. Mnohí strávia aj každý druhý víkend jazdou na bicykli v tesne obopínajúcich lykrových nohaviciach, takže kondičku a mobilitu majú. Na fronte sa jednoducho nestratia,“ vysmieva sa bývalý minister školstva.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Bývalý minister školstva
  2. Juraj Draxler.
  3. Bývalý minister školstva
  4. Bývalý minister školstva

Podľa neho by sa mnohí hodili aj za ideologických komisárov. „Alebo odvodových. Možno mladým Ukrajincom práve oni budú vedieť vysvetliť lepšie ako miestni, že nemajú utekať a bojovať treba. Proste, dokonalá bojová sila. Ideologicky podkutá. Zorientovaná v reáliách. A hlavne zapálená pre vec. Ježišmárja, ako zapálená. Veď o ničom inom nehovoria celé dni, len o ruských agentoch, dobyvačnom ruskom národe, zbabelých Slovákoch ochotných poddať sa Putinovi, o tom, ako momentálne Ukrajinci bojujú aj za nás. Človek by si povedal, že v tejto chvíli sú už všetci na ceste na front, aby situáciu v poslednej chvíli zachránili. A pritom: furt nič.

Záhada,“ uzavrel Juraj Draxler.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Draxler sa smeje z bratislavskej vojny-chtivej kaviarne: dokonalá bojová sila a ideologicky podkutá

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: