tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ivermektín, foto: wikipedia

Dočkali sme sa: Na Slovensko dorazia tisícky dávok Ivermektinu

Dopyt bol privysoký a zásoby žiadne. Pacienti po celom Slovensku znáňali liek Ivermektín, no márne. Na jeho výpadok rozhorčene reagoval aj Richard Sulík, ktorý ešte pred týždňom tvrdil, že zmysluplnú odpoveď od Krajčího nedostal. Dnes je však všetko inak.

Pacienti na Slovensku majú dostupnú liečbu v súvislosti s COVID-19. Ministerstvo zdravotníctva nepretržite monitoruje situáciu, reaguje na odporúčania a požiadavky hlavných odborníkov či poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. Ministerstvo naďalej objednáva ďalšie dávky liekov a dopĺňa ich zásoby podľa dostupnosti na svetovom trhu s liečivami.

Akými liekmi pomáhame COVID-19 na Slovensku liečiť?

      Ivermektín

(Oficiálne označenie: Ivermectin Tablet USP IverJohn 100×6 mg, Ivert 6 tbl 4x1x6 mg)

V piatok 19. februára očakávame dodanie 9 000 kusov lieku Ivermektin. Časť bude distribuovaná do nemocničných lekární a časť do verejných lekární. Liek je len na lekársky predpis. Ministerstvo zabezpečilo dodávku tohto lieku v najkratšom čase, v ktorom ho distribútor vzhľadom na dopyt na svetovom trhu, dokázal zabezpečiť.

Ministerstvo zdravotníctva vydalo 8. februára povolenie na terapeutické použitie neregistrovaného lieku Ivermectin Tablet USP IverJohn-6 tbl. 100×6 mg a Ivert 6 tbl 4x1x6 mg s hlavnou indikáciou prevencia a liečba ochorenia COVID-19.

Prvé povolenie na terapeutické použitie 5 000 balení lieku Ivermectin tablets IV-Bect 6 tbl 100x6mg bolo vydané už 26. januára. No na Slovensko bolo zatiaľ dovezených len 240 kusov, ktoré boli vyskladnené na nemocničné lekárne v priebehu necelých dvoch dní. Z pôvodnej januárovej žiadosti na Ivermektín budú ďalšie dodávky lieku realizované po 22. februári.

O ďalších liekoch si prečítate na druhej strane >>


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dočkali sme sa: Na Slovensko dorazia tisícky dávok Ivermektinu

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku