eReport.sk

Dočkali sme sa: Na Slovensko dorazia tisícky dávok Ivermektinu

      Kolchicín

(Oficiálne označenie: Colchicum-Dispert tbl obd 20×0,5 mg)

Colchicum-Dispert bol v počte 10 000 kusov dovezený na Slovensko, je dostupný pre lekárne a používa sa na liečbu pacientov v ambulantnej sfére aj v nemocniciach. Liek je na lekársky predpis.   Ministerstvo zdravotníctva vydalo 2. februára povolenie na terapeutické použitie lieku Colchicum-Dispert, tbl obd 20×0,5 mg na včasnú liečbu ochorenia COVID-19.

      Izoprinozín

(Oficiálne označenie: Isoprinosine tabl. 100 x 500 mg a  Isoprinosine tabl. 50 x 500 mg)

Momentálne je dostupný Isoprinosine 1000 mg granulát na perorálny roztok, ktorý je adekvátnou náhradou za tabletovú formu Isoprinosine. Dostupný je tiež Isoprinosine sirup. Budúci týždeň sa dovezie na Slovensko 27 000 kusov. Liek je na podporu imunity a je na lekársky predpis.

      Inomed

(Oficiálne označenie: INOMED 500 mg tbl (blis.PVC/PVDC/Al)

Na Slovensko sa už doviezlo 12 000 kusov, ktoré boli následne rozdistribuované do lekární. V najbližšom dovoze príde na Slovensko spolu 20 000 kusov lieku. Uvedený liek je na zlepšenie imunity a je na lekársky predpis.

      Dexametazón

(Oficiálne označenie: Dexamethasone inj. Biodexone 10x5x2 ml)

Do nemocníc bolo distribuovaných 1 000 kusov lieku. Dodanie ďalších 1 000 kusov na Slovensko sa očakáva na budúci týždeň. Ministerstvo zdravotníctva vydalo 4. februára povolenie na terapeutické použitie lieku Dexamethasone inj. Biodexone 10x5x2 ml.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dočkali sme sa: Na Slovensko dorazia tisícky dávok Ivermektinu

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti