eReport.sk
Vraj ide o revolučnú metódu!
Veronika Remišová (Za ľudí). Foto: tasr

Dôchodcovia, nedajte sa oklamať! Remišová prehovorila k seniorom. Čo ju vydesilo?

Nedajte sa oklamať! Remišova prehovorila k seniorom. Dôrazne vyzvala slovenských dôchodcov, aby sa mali na pozore pred politikmi Smeru-SD a Hlasu-SD. „Zdieľajte, nech sa naši starí rodičia nedajú oklamať nepoctivými politikmi,“ takto nabádala šíriť svoj sobotňajší status šéfka koaličnej strany Za ľudí.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Predseda Jednoty dôchodcov Slovenska (JDS) Michal Kotian
  2. Strana Bez ľudí?
  3. Juraj Šeliga

Veronika Remišová, dočasná vicepremiérka dočasnej vlády Eduarda Hegera (OĽANO) je tradičnou a veľmi tvrdou kritičkou sociálnodemokratických síl v našom politickom priestore.

Je jej jasné, čo je vlastne referendum?

Aktuálne ju vyrušuje blížiace sa referendum o predčasných voľbách. A ešte viac ju vydesil postoj Jednoty dôchodcov na Slovensku, občianskeho združenia, ktoré tento týždeň otvorene vyjadrilo nadchádzajúcemu referendu jednoznačnú podporu.

Remišová pritom vôbec nebrala do úvahy jednu zásadnú vec. A teda, že každé referendum, bez ohľadu na to, kto ho iniciuje, je tým najdemokratickejším ústavným nástrojom priamej demokracie. Práve prostredníctvom referenda sa totiž na politickej moci reálne môže podieľať vyjadrením svojho názoru aj každý svojprávny plnoletý občan.

Hrala to na politizovanie apolitickej organizácie

„Najväčšia organizácia dôchodcov – Jednota dôchodcov na Slovensku (JDS), ktorá by mala byť nepolitická, vyzvala dôchodcov, aby sa zúčastnili Ficovho referenda za predčasné voľby, zabezpečili úspešnosť referenda, a teda, čo najskorší návrat Fica a jeho klonov,“ upozornila Remišová. Vzápätí, tak, ako už tradične, „nakydala“ na politických oponentov. Najviac pritom spomínala trojnásobného expremiéra a lídra Smeru Roberta Fica.

Pripomenula napríklad to, že Fico tzv. 13. dôchodky dôchodcom nikdy nedal. Zabudla však na to, že to boli práve vlády Smeru, ktoré začali seniorom dávať k penziám na záver roka peniaze navyše. Reálne 13. dôchodky schválila takisto vláda na čele so stranou Smer. Akurát ich nastupujúca garnitúra Igora Matoviča (OĽANO) hneď po svojom nástupe zrušila.

„Milí dôchodcovia, nedajte sa oklamať“

„Počas tejto vlády dôchodcovia dostali viac, ako za ktorejkoľvek inej vlády, pretože nekradneme a pomáhame ľuďom,“ vyhlásila Remišová vzápätí a doplnila: „Napriek tomu chce Jednota dôchodcov návrat Fica, ktorý dôchodcom pomáhal len minimálne.“

„Milí dôchodcovia, nedajte sa oklamať. Politici Smeru a Hlasu vás používajú len vtedy, keď vás potrebujú, aby ste zahlasovali. Zahlasovali vo voľbách alebo v referende, ktoré bude stáť milióny zbytočne vyhodených eur. Aby ste im pomohli vrátiť sa k moci, aby mohli zastaviť všetky spravodlivé procesy a vyšetrovania ich najväčších zlodejín. A keď zahlasujete, opäť sa na vás vykašľú, tak ako sa vykašlali dlhých 12 rokov. A zas si spomenú, len keď vás budú potrebovať, aby ste im zahlasovali,“ varovala seniorov šéfka najmenej populárnej politickej strany, ktorá sama nemá dôveryhodnosti na rozdávanie.

Opäť bez cenzúry pridávame celé vyhlásenie Remišovej, ktoré v sobotu zverejnila na sociálnej sieti.

GALÉRIA – Foto: fb/remisova.veronika

Ako sme vás informovali, nadchádzajúce referendum nepodporujú len opozičné politické strany. Ale aj niektoré záujmové a občianske združenia. O jednoznačnej podpore informovala prostredníctvom agentúry TASR aj Jednota dôchodcov Slovenska (JDS). Tá zjavne nie je spokojná so súčasnou vládou. A to aj napriek tomu, že sa exminister financií Igor Matovič rád chváli tým, že práve on pomohol seniorom historicky najviac.

JDS: Podporujeme prehlbovanie demokracie

„Podporujeme toto referendum, ktoré sa uskutoční 21. januára 2023 a má zabezpečiť zmenu Ústavy SR, aby takáto možnosť bola daná občanom Slovenska a poslancom NR SR. Zároveň sa predsedníctvo Jednoty dôchodcov na Slovensku obracia s výzvou na členov Jednoty dôchodcov na Slovensku, rodinných príslušníkov, ale aj všetkých ostatných seniorov a občanov Slovenska, aby podporili prehlbovanie demokracie na Slovensku a svojím áno prispeli k úspešnosti referenda,“ uviedol v stanovisku predsedníctva organizácie predseda JDS Michal Kotian.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dôchodcovia, nedajte sa oklamať! Remišová prehovorila k seniorom. Čo ju vydesilo?

Odoberať
Upozorniť na
30 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti