eReport.sk
Ilustračné foto
Ilustračné foto. Zdroj: shutterstock

AS STU odporúča neprerušiť výučbu po 17. novembri. Univerzita však má zotrvať v protestnej pohotovosti

Akademický senát (AS) Slovenskej technickej univerzity (STU) odporúča vedeniu univerzity a jej súčastiam neprerušiť ani po 17. novembri výučbu, ale zotrvať v protestnej pohotovosti. Vyplýva to zo stanoviska, ktoré prijal AS STU na stredajšom zasadnutí.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Útvar policajného zaistenia pre cudzincov-nelegálnych migrantov v Sečovciach
  2. Bývalý minister školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVŠ) SR Branislav Gröhling (SaS)
  3. Juhás tvrdí že ho ovplyvňoval Zurian
  4. Ľudia kráčajú so psami po tmavej ulici v meste Záporožie na juhovýchode Ukrajiny v stredu 19. októbra 2022.

„AS STU v Bratislave berie na vedomie zmenu prístupu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR k vysokým školám. Požiadavky, ktoré vzniesli vo výzve rektorov Zabráňme kolapsu vysokých škôl na Slovensku!, však považuje za splnené len čiastočne,“ uvádza sa v uznesení. Preto akademický senát naďalej trvá na prijatí takých opatrení zo strany vlády, ktoré odstránia dlhodobý kritický stav financovania vysokých škôl.

Vedeniu univerzity a jej súčastiam odporúča na znak dobrej vôle neprerušiť ani po 17. novembri výučbu, ale zotrvať v protestnej pohotovosti.“

AS STU

V stredu sa aj zástupcovia akademickej obce Univerzity Komenského (UK) v Bratislave zhodli, že univerzita po 17. novembri nezatvorí svoje brány a výučbu nepreruší. Ostáva však v protestnej pohotovosti.

Slovenská rektorská konferencia (SRK) trvá na splnení všetkých požiadaviek deklarovaných v septembri, kde upozorňuje na dlhodobý kritický stav financovania vysokých škôl. Rektori uplynulý týždeň skonštatovali len čiastočné splnenie svojich požiadaviek. O zatvorení brán vysokých škôl od 17. novembra budú jednotlivé školy rokovať s akademickými obcami. SRK je naďalej pripravená na všetky formy protestu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

AS STU odporúča neprerušiť výučbu po 17. novembri. Univerzita však má zotrvať v protestnej pohotovosti

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti