eReport.sk
foto: Martin Kvietik

Súd rozhodol: Finančník Martin Kvietik zostáva vo väzbe

Finančníkovi Martinovi Kvietikovi predĺžili väzbu o tri mesiace. Pôvodne mu mala uplynúť lehota 19. júna. Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku o tom rozhodol v piatok doobeda na neverejnom zasadnutí. Rozhodnutie nie je právoplatné, obhajoba podala sťažnosť. Zaoberať sa ňou bude Najvyšší súd (NS) SR. TASR to potvrdil obhajca obvineného Dušan Ivan.

„Sudkyňa predĺžila väzbu Martina Kvietika o ďalšie navrhované tri mesiace. Podali sme sťažnosť,“ priblížil obhajca. Doplnil, že Najvyšší súd bude zároveň rozhodovať aj o ich sťažnosti proti nedávnemu zamietnutiu žiadosti Martina Kvietika o prepustenie z väzby.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidiek Samuel Vlčan (nominant OĽANO).

Martin Kvietik sa nachádza od mája 2021 vo väzbe pre obvinenia z korupčnej trestnej činnosti v súvislosti s reštitučnými a nájomnými konaniami na Slovenskom pozemkovom fonde. Dôvodom je obava z pokračovania v trestnej činnosti vo vzťahu k orgánom verejnej moci. Predtým bol väzobne stíhaný aj pre kauzu Dobytkár, konkrétne od júla 2020 do marca 2021.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala vlani v máji osem osôb pre korupčnú trestnú činnosť súvisiacu so SPF, sedem z nich obvinila. Išlo o policajné akcie s krycími názvami Latifundista a Feudál. Kauzu Dobytkár, kde čelí Martin Kvietik obžalobe, pojednáva banskobystrické pracovisko ŠTS.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Súd rozhodol: Finančník Martin Kvietik zostáva vo väzbe

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti