eReport.sk
Norbert Bödör Foto: tasr

Kauza Dobytkár: Pojednávanie aj na žiadosť Kaliňáka odročili. Dôvod je zaujímavý

BANSKÁ BYSTRICA – Dnes sa mala na Špecializovanom trestnom súde prejednávať kauza Dobytkár, v ktorej figuruje aj nitriansky oligarcha Norbert Bödör. Na žiadosť jeho obhajcu sa ale súd nekonal.

Na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica pokračovala dnes podľa informácií TASR kauza Dobytkár, ktorá sa týka rozsiahlej trestnej činnosti v Pôdohospodárskej platobnej agentúre (PPA). Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry obžalovaných, medzi ktorými sú aj nitriansky podnikateľ Norbert Bödör, ako aj finančník Martin Kvietik, ktorého priviedli z väzby, viní z pokračovacieho zločinu prijímania úplatku a z obzvlášť závažného zločinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Bödörovi obhajcovia – Náš klient je nevinný!

V skupine osôb obžalovaných sú aj bývalý šéf PPA Juraj K., bývalý výkonný riaditeľ agentúry Ľubomír P., bývalý generálny riaditeľ sekcie rozvoja vidieka a priamych platieb na ministerstve Ľubomír Patika i podnikateľ Peter Kuba. Na ŠTS v utorok prišiel tiež exminister vnútra Robert Kaliňák, ktorý zastupuje Norberta Bödöra, a ktorého v piatok (13. 5.) prepustili z väzby. Ako uviedol, len v pondelok (16. 5.) popoludní mu vrátili licenciu. Požiadal o odročenie procesu a nebol sám z obhajcov. Ďalší obhajca Norberta Bödöra Marek Para chýbal. „Môj klient mal dvoch obhajcov, obaja sme boli prednedávnom vzatí do väzby. Mňa prepustili v piatok poobede s tým, že Najvyšší súd SR konštatoval, že moja väzba bola nezákonná. Marek Para je naďalej väzobne stíhaný. Nejde o obštrukcie, nebolo možné riadne sa pripraviť na dnešné hlavné pojednávanie,“ reagoval pred senátom Kaliňák.

Obhajobu Norberta Bödöra nemožno riadne vykonávať, chceme sa seriózne pripraviť, preto som žiadal odročenie.

Robert Kaliňák, obhajca Norberta Bödöra


Podľa neho tak v prípade jeho zatýkania i Paru ide o likvidáciu akejkoľvek kritiky a v ich prípade aj o likvidáciu právneho zastúpenia Norberta Bödöra. „Väzba Paru je nezákonná. Obhajobu Norberta Bödöra nemožno riadne vykonávať, chceme sa seriózne pripraviť, preto som žiadal odročenie. Nerobíme obštrukcie, obhajoba má byť efektívna a každý v tíme advokátov má svoju úlohu a je na niečo špecializovaný,“ zdôraznil Kaliňák. Súd vyhovel obhajcom, ktorí žiadali o odročenie procesu preto, lebo ich dvaja klienti sú vážne chorí. Proces pokračuje 24. mája. Podľa reakcií Paru a Kaliňáka ešte v úvode procesu vo februári v obžalobe prokurátora chýbajú dôkazy. Má údajne len jedného nepriameho svedka, ktorý dostal neprimerané výhody. Tvrdia, že ich klient je nevinný.

Bude vás zaujímať:

  1. Podnikateľ Norbert Bödör


Kaliňák vtedy zdôraznil, že prvýkrát nemá obvinený svoj vlastný skutok v obžalobe. „V prípade nášho mandanta tvrdí obžaloba, že mal nulový zisk, čiže v rámci kauzy Dobytkár jemu nepripisuje žiadny prospech,“ dodal Kaliňák s tým, že nerozumie, prečo potom táto obžaloba existuje.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kauza Dobytkár: Pojednávanie aj na žiadosť Kaliňáka odročili. Dôvod je zaujímavý

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti