Slovenská politická scéna je plná „zaujímavých“ ľudí. Dá sa povedať, že aj v parlamente to vyzerá ako po roku 1948, keď sa do Národnej rady dostali v drvivej väčšine zástupcovia pracujúceho ľudu, robotníci a roľníci. Inteligencie (právnici, lekári, učitelia, umelci…) v nej bolo pomenej. A v súčasnej Národnej rade SR to vyzerá obdobne. Teda nieže by v nej prevládali robotníci a roľníci, ale „inteligencie“ je v nej poriadne málo. Svedčia o tom vyjadrenia a správanie sa mnohých poslancov.
Deväť z desiatich lekárov sa zhoduje, že…
Do parlamentných lavíc si po takmer štyroch rokoch na poste ministerky zasadla aj vyštudovaná bábkoherečka a šéfka strany Za ľudí Veronika Remišová, ktorá svojou „skvelou“ prácou ľudí z nej takmer vytunelovala. Nielenže by sa strana pod jej vedením mohla volať Bez ľudí, ale aj jej predvolebné preferencie sa pohybovali pod úrovňou polotučného mlieka (1,5% – pozn. red.), ba nad jej „inteligenciou“ krútili hlavami aj mnohí Slováci.
A práve Veronike Remišovej venoval aj začiatok svojho statusu podpredseda parlamentu a podpredseda strany Smer-SSD Ľuboš Blaha, ktorý hneď v úvode priznal, že diskusnú reláciu RTVS Sobotné dialógy, kde bola aj šéfka strany Za ľudí, vydržal počúvať presne 10 sekúnd a hneď to vypol. „Deväť z desiatich lekárov sa zhoduje, že ak počúvate Veroniku dlhšie ako dve minúty, začne vám odumierať mozog,“ rehoce sa Blaha.
Nemá zmysel komentovať psychopatov z OĽaNO
V diskusnej relácii s Remišovovu bol aj národniar Roman Michelko, ktorý by mal podľa Blahu dostať metál za to, že „s touto slovenskou „Palas Aténou“ išiel diskutovať – je to mozgu nebezpečné. Podpredseda Smer-SSD je presvedčený, že nemá zmysel komentovať psychopatov z OĽaNO, v ktorom bola kedysi aj Veronika Remišová, ba do parlamentu sa opäť dostala na jeho kandidátnej listine.
Blaha sa v statuse venuje aj svojej knihe Che, ktorá je venovaná Che Guevarovi, argentínsko-kubánskemu lekárovi a marxistickému revolucionárovi, jednom z hlavných veliteľov partizánskych jednotiek počas Kubánskej revolúcie. „Dozvedel som sa, že Panta Rhei nevydala všeobecný zákaz na moju knihu. Pri Leninovi takúto cenzúru spáchali, pri Che zatiaľ nie,“ konštatuje pyšne autor knihy a dodáva, že ak ju v kníhkupectve nenájdete, pokojne sa sťažujte na cenzúru u vedúceho. Knihy inak podľa Ľuboša Blahu idú ako teplé rožky.
Do kancelárie ľudia chodia ako na púť
Ľuboš Blaha pred pár dňami čelil v parlamente odvolávaniu za to, že vo svojej podpredsedníckej kancelárii nahradil vlajku EÚ slovenskou, a navyše zvesil obraz prezidentky Čaputovej, ktorý nahradil práve Che Guevarom. „Do mojej najslávnejšej kancelárie na Slovensku ľudia chodia ako na púť – teším sa z toho. Zavítal ku mne aj Lukáš Machala. Naši milovaní otcovia, Milan a Drahoš, boli dobrí kamaráti. Rovnako aj ich synovia. Blahovci a Machalovci vždy boli vlastenci, ľavičiari, intelektuáli a predovšetkým – búrliváci. A tak to aj ostane,“ netají Blaha.
Mohlo by vás zaujímať:
Podpredseda parlamentu, ktorý sa chváli aj tým, že do jeho kancelárie zavítali aj českí ľavičiari, europoslanec Ivan David a spisovateľka Lenka Procházková, a že 2. decembra bude v českej Roudnici prednášať na tradičnom ľavicovom seminár LOS, na ktorý sa už teší. „Trošku sme s Che Guevarovom pobláznili Slovensko aj Česko. Ešte aj v Pravde o ňom Vlado Jancura napísal výborný článok. Na starú gardu ľavičiarov sa možno spoľahnúť, že nebudú hejtovať ikony ľavice ako nejakí pomätení Repovia a Zalovia,“ skonštatoval na samý záver statusu Ľuboš Blaha.
KOMENTÁRE ČLÁNKU :
Diskutovať s Veronikou Remišovou, slovenskou „Palas Aténou“ je mozgu nebezpečné, smeje sa Blaha