eReport.sk
čína uvoľnuje protipandemické opatrenia
Ilustračné foto. Zdroj: tasr/ap

Denný počet nakazených v Číne môže dosiahnuť v piatok rekord 3,7 mil.

Očakáva sa aj nárast úmrtí. Denný počet prípadov koronavírusovej nákazy v Číne by mohol v piatok dosiahnuť rekordných 3,7 milióna, uviedli nezávislí výskumníci z londýnskej spoločnosti Airfinity. Vo štvrtok ich citovala tlačová agentúra DPA. Krajina po ukončení politiky nulovej tolerancie voči ochoreniu COVID-19 zápasí s masívnou vlnou týchto infekcií.

Mohlo by vás zaujímať

  1. V parlamente bude ako nezávislý
  2. Von der Pfizer?
  3. Rudolf Zajac, bývalý minister zdravotníctva.
  4. Je vakcína sloboda alebo smrť?

Úmrtia

Počet úmrtí na covid by mohol potom o desať dní dosiahnuť až 25.000 denne, uviedla vo svojej najnovšej predpovedi analytická spoločnosť Airfinity so sídlom v Londýne.

V tom časovom bode by mohla mať vlna covidu, ktorá sa v Číne začala v decembri, už vyše pol milióna obetí na životoch, dodali výskumníci vo svojich odhadoch. Airfinity tiež odhaduje, že počet mŕtvych na covid by mohol do konca apríla stúpnuť na 1,7 milióna.

Zmena politiky

Čína ukončila svoju politiku nulovej tolerancie voči covidu 7. decembra – po takmer troch rokoch obmedzujúcich opatrení, ktoré patrili k najprísnejším na svete a ich súčasťou boli lockdowny, povinná karanténa, hromadné testovanie i sledovanie kontaktov.

Zrušenie tejto prísnej politiky rozpútalo v Číne vlnu prípadov infikovaných, pričom len za prvé tri decembrové týždne dostalo covid 248 miliónov ľudí, čiže 18 percent obyvateľstva, odhadla uvedená analytická spoločnosť v Londýne.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Denný počet nakazených v Číne môže dosiahnuť v piatok rekord 3,7 mil.

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti