eReport.sk
Účastníci prostestného zhromaždenia na Námestí slobody 1. septembra 2021 v Bratislave.
Účastníci protestu v Bratislave. Foto: tasr

Demonštranti zablokovali komunikácie v centre Bratislavy: Ľudia skandovali: Blokácia!

AKTUALIZÁCIA – Demonštranti, odhadom niekoľko stoviek, zablokovali komunikácie v okolí Hodžovho námestia v Bratislave. Prítomným policajtom sa nedarilo dostať dav mimo cesty, pričom muži zákona výraznejšie nezasiahli. Demonštrujúci skandovali heslo: “Blokácia!”

Podľa najnovších správ sa už antikonfliktnému policajnému tímu sa podarilo dohodnúť s demonštrantmi, aby neblokovali Staromestskú ulicu v Bratislave a presunuli sa späť smerom na Hodžovo námestie.

Demonštrantov postupne vytláčajú zo Staromestskej ulice ťažkoodenci. Zasahovať zatiaľ nemuseli. Eskalácii napätia sa snaží zabrániť antikonfliktný tím a členovia zásahovej jednotky bratislavskej mestskej polície.

Cesty v okolí Hodžovho námestia sú však naďalej blokované množstvom protestujúcich. Na mieste sú už policajní ťažkoodenci. Voči demonštrantom zatiaľ nezasiahli. Bránia im však v rozšírení blokácie aj na ďalšie komunikácie v centre mesta.

Ako sme už skôr informovali v hlavnom meste sa pri príležitosti Dňa Ústavy SR konajú viaceré verejné zhromaždenia. Protestuje sa na Hodžovom námestí pred Prezidentským palácom, pred parlamentom i na Námestí slobody. Dav sa medzi týmito miestami niekoľkokrát presúval.

Polícia vyzýva vodičov, aby sa aktuálne vyhli Hodžovmu námestiu v Bratislave, ktorého okolie zablokovali demonštranti.

Demonštranti, ktorí zablokovali cesty v okolí Hodžovho námestia v Bratislave, sa presúvli ďalej po centre mesta smerom k Mostu SNP a začali blokovať aj ďalšie komunikácie. Zablokovali aj podchod pod Hodžovým námestím, Staromestskú ulicu a mierili ďalej. Polícia nezasiahla a nedarilo sa jej dostať dav pod kontrolu.

Cesty sú pre blokáciu neprejazdné. Taktiež tam nepremávajú linky mestskej hromadnej dopravy. V centre sa tvoria kolóny.

Na Staromestskej ulici pri mestských hradbách, neďaleko Dómu sv. Martina, demonštrantov zastavil zásahový tím bratislavskej mestskej polície. K mestskej polícii sa neskôr pridala štátna polícia so svojimi policajnými ťažkoodencami. Protestujúci dav sa snažia dostať mimo cesty a zabrániť im pokračovať v blokácii ďalších ciest.

V centre Bratislavy, na Moste SNP, Staromestskej ulici a v okolí Hodžovho námestia je obmedzená doprava. Cesty sú pre blokáciu neprejazdné. Taktiež tam nepremávajú linky mestskej hromadnej dopravy. V centre sa tvoria kolóny,” informovala agentúra zhruba pred hodinou.

Krátko po 13.00 h už polícia riešila incident s pár demonštrantmi, aby bola dodržaná 50-metrová bezpečnostná vzdialenosť od budovy parlamentu.

Polícia vyzvala vodičov, aby sa vyhli Hodžovmu námestiu v Bratislave, ktorého okolie zablokovali demonštranti. “Krátko po 16.00 h došlo zo strany účastníkov zhromaždenia k zablokovaniu cesty na Hodžovom námestí a Suchého mýta,” uviedla polícia, ktorá vodičov žiada na prejazd využiť alternatívnu trasu.

Zdroj: fbKRPZBA

V okolí Hodžovho námestia sa začínali tvoriť kolóny. Dopravný podnik Bratislava informoval, že pre blokáciu cesty musel v okolí zastávky Hodžovo námestie prerušiť premávku liniek mestskej hromadnej dopravy 83, 93, 147, 203, 207 a 212.

Polícia zadržala dvoch protestujúcich a predviedla ich na policajné oddelenie.

Verejné zhromaždenia v Bratislave sa doteraz zaobišli bez väčších problémov. Krátko po 13.00 h však už polícia riešila incident s pár demonštrantmi, aby bola dodržaná 50-metrová bezpečnostná vzdialenosť od budovy parlamentu. Zásah sprevádzali i potýčky. Polícia zadržala dvoch protestujúcich a predviedla ich na policajné oddelenie.

Medzi rečníkmi na proteste v Bratislave bol aj Ján Čarnogurský

GALÉRIA – Foto: tasr

Slovensko dnes žije protivládnymi protestmi. Tisíce ľudí sa zišli v Bratislave aj v Košiciach:

  1. Zľava: Demonštrácia v Bratislave a protest v centre Košíc.
  2. Prezident Policajného zboru SR Peter Kovařík.
  3. Protivládny protest na Hlavnej ulici v Košiciach 1. septembra 2021.
  4. Účastníci protestu proti očkovaniu a vláde SR pred Prezidentským palácom 1. septembra 2021 v Bratislave.
  5. Robert Fico sa víta s ľuďmi v Košiciach
  6. Peter Pellegrini na snímke z videa.
  7. Robert Fico (Smer-SD) počas príhovoru na protivládnom proteste na Hlavnej ulici v Košiciach 1. septembra 2021.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Demonštranti zablokovali komunikácie v centre Bratislavy: Ľudia skandovali: Blokácia!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti