eReport.sk
Minister vnútra SR Roman Mikulec, foto: tasr

Minister vnútra Mikulec: Stredajšie protesty ukázali, kto za nimi stojí!

Protesty, ktoré sa konali v stredu (1. 9.) v Bratislave a Košiciach ukázali, kto za nimi stojí a najmä, že nejde o nič iné, ako o hrubé zneužívanie frustrácie občanov na politické ciele opozície. Uviedol to minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO).

„Polícia dohliadala na priebeh protestov a v prípade potreby boli vykonávané aj služobné zákroky voči osobám, ktoré ničili majetok, blokovali cestné komunikácie a napádali nasadených príslušníkov Policajného zboru,“ skonštatoval minister.

Momentálne je podľa neho predčasné hovoriť o komplexnom vyhodnotení zabezpečenia všetkých protestov. „Určite ma však budú zaujímať ich závery,“ podotkol Mikulec.

Policajný prezident Peter Kovařík uviedol, že polícia zvládla demonštrácie aj v Bratislave, aj v Košiciach. „Nedošlo k závažným zraneniam, ani ku škodám na majetku, preto môžem povedať, že policajti na mieste aj tí, ktorí boli súčasťou štábu, odviedli dobrú prácu,“ povedal šéf polície. Situácia na námestiach bola podľa jeho slov napätá, policajti však nemuseli pristúpiť k väčším zásahom.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Účastníci prostestného zhromaždenia na Námestí slobody 1. septembra 2021 v Bratislave.
  2. Prezident Policajného zboru SR Peter Kovařík.
  3. Účastníci protestu proti očkovaniu a vláde SR pred Prezidentským palácom 1. septembra 2021 v Bratislave.
  4. Účastníci protestu v Košiciach.
  5. Robert Fico (Smer-SD) počas príhovoru na protivládnom proteste na Hlavnej ulici v Košiciach 1. septembra 2021.
  6. Roman Mikulec medzi novinármi.

V Bratislave a Košiciach sa v stredu pri príležitosti Dňa Ústavy SR konali viaceré protestné zhromaždenia. V Košiciach až na dva incidenty bol ich priebeh pokojný. V hlavnom meste však protesty vyvrcholili do trojhodinovej blokácie ciest v okolí Hodžovho námestia. Polícii sa podarilo demonštrantov z ciest v centre mesta vytlačiť krátko po 19.00 h. Blokáciu ciest sprevádzala aj agresivita niektorých protestujúcich voči policajtom. Polícia musela v istých situáciách na svoju obranu použiť slzotvorný plyn aj pelendreky. V Bratislave zadržala polícia počas protestov celkovo 12 ľudí.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Minister vnútra Mikulec: Stredajšie protesty ukázali, kto za nimi stojí!

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti