eReport.sk
Účastníci protestu proti očkovaniu a vláde SR pred Prezidentským palácom 1. septembra 2021 v Bratislave.
Demonštranti pred Prezidentským v Bratislave. Foto: tasr

Slzný plyn aj pelendreky! Polícia v Bratislave zasiahla, ťažkoodenci po troch hodinách dav vytlačili


AKTUALIZOVANÉ – Policajní ťažkoodenci postupne po 19.00 h vytlačili protestujúci dav ľudí, ktorý takmer tri hodiny blokoval cesty v okolí Hodžovho námestia v Bratislave. Na mieste bolo pripravené aj policajné vodné delo. Použiť ho však nemuseli. Krátko pred 19.30 h sa podarilo opäť obnoviť dopravu v okolí Prezidentského paláca. Pri večernom zásahu zadržala polícia tri osoby.

Polícia pred zásahom niekoľkokrát ľudí vyzvala, aby cestu prestali blokovať a upustili od protiprávneho konania. Polícii sa podarilo ľudí postupne z cesty vytlačiť na chodník pri Prezidentskom paláci. „Policajti opakovane vyzývali účastníkov zhromaždenia, ktorí blokovali križovatku na Suchom mýte. Z dôvodu protiprávneho konania boli následne zo Štefánikovej ulice obmedzené na osobnej slobode tri osoby, ktoré policajti následne eskortovali na policajné oddelenie,“ uviedla bratislavská polícia. Jednou zo zadržaných je aj organizátorka protestov, ktoré sa konali v poslednom období na Hodžovom námestí.

Zdroj: fb/KRPZBA

V Bratislave sa v stredu pri príležitosti Dňa Ústavy SR konali viaceré protestné zhromaždenia proti vláde, členom parlamentu i prezidentke. Taktiež aj proti očkovaniu proti ochoreniu COVID-19 či proti pandemickým opatreniam. Niekoľko stoviek ľudí demonštrovalo pred Prezidentským palácom, boli tam aj viacerí predstavitelia a sympatizanti strany ĽSNS. Neskôr sa dav presunul pred Národnú radu SR, a potom späť na Hodžovo námestie i na Námestie slobody.

VIDEO Protestné zhromaždenie na Námestí slobody

Krátko po 13.00 h polícia riešila incident s pár demonštrantmi, aby bola dodržaná 50-metrová bezpečnostná vzdialenosť od budovy parlamentu. Zásah sprevádzali i potýčky. Krátko po 16.00 h demonštranti zablokovali cesty v okolí Hodžovho námestia a s blokáciou pokračovali aj na Staromestskú ulicu smerom na Most SNP. Na tejto ulici im v ďalšom postupe zabránila polícia a dav vytlačila späť na Hodžovo námestie.

Blokáciu ciest sprevádzala aj agresivita niektorých protestujúcich voči policajtom. Polícia musela v istých situáciách na svoju obranu použiť slzotvorný plyn aj pelendreky. Podľa doterajších informácií malo byť počas demonštrácii zadržaných celkovo sedem osôb, ktoré sa dopustili protiprávneho konania. Počas blokovania komunikácií bola obmedzená individuálna i verejná doprava v centre Bratislavy.

Aj toto by vás mohlo zaujímať:

  1. Účastníci prostestného zhromaždenia na Námestí slobody 1. septembra 2021 v Bratislave.
  2. Zľava: Demonštrácia v Bratislave a protest v centre Košíc.
  3. Prezident Policajného zboru SR Peter Kovařík.
  4. Protivládny protest na Hlavnej ulici v Košiciach 1. septembra 2021.
  5. Robert Fico sa víta s ľuďmi v Košiciach

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slzný plyn aj pelendreky! Polícia v Bratislave zasiahla, ťažkoodenci po troch hodinách dav vytlačili

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: