eReport.sk
Demokrati všetkých krajín spojte sa!
Milan Kňažko, foto:tasr

Demokrat Kňažko: Radšej nech prezidentka poruší Ústavu a princípy demokracie, ako dovolí vládu „Ficovej zberby!“


Demokrati všetkých krajín spojte sa! Aby ste spolu mohli „ochraňovať demokraciu.“ Aj tým, že budete porušovať jej princípy, veď ono je to rovnaké ako s tou „očistou.“ účel predsa svätí prostriedok.. Netreba sa teda asi čudovať, že vyjadrenie pán Kňažka na sociálnej sieti zdieľal práve jej „otec“ Igor Matovič. Veď on sám síce tvrdí, že „zákon platí pre všetkých rovnako“(odkedy nám tu vládol)akurát, že teda zatiaľ nerešpektoval žiadne rozhodnutie súdu, ktoré sa ho týkalo. A nič sa nestalo.. Poďme ale k pánovi Milanovi Kňažkovi. Ten, podobne ako iná veľká demokratka pani Vášaryová, v minulosti podpísal Antichartu. Teda pokiaľ je vašim zdrojom wikipedia, ktorá vychádzala z historických zoznamov Rudého práva. Naopak, na Ústave pamäti národa, sa o tom nenachádza ani zmienka. Tak či tak, vráťme sa do prítomnosti.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Špeciálny prokurátor SR Daniel Lipšic.
  2. Nemal by byť apolitický?
  3. Heger by zo seba nemal robiť spasiteľa

Úvahy demokrata Milana Kňažka

„To dôležitejšie, ba možno kľúčové ustanovenie hovorí o tom, že prezident je zodpovedný za riadny chod ústavných orgánov. Z môjho laického pohľadu sa mi javí, že ak prezidentka Zuzana Čaputová nevymenuje nikoho z navrhovaných mien do vlády, riskuje, že ústavný súd to môže klasifikovať, ako porušenie ústavy.

Na druhej strane ak vymenuje nominantov Roberta Fica, s absolútnou istotou bude narušený riadny chod ústavných orgánov. Máme predsa skúsenosti z troch vlád politického podvodníka Fica. Jeho tri vlády boli bezkonkurenčne najhoršie v politickej histórii našej krajiny.

Niekto môže namietať, že v minulosti sme tu mali privatizačné rozkrádanie, únos prezidentovho syna a vraždu Róberta Remiáša. To všetko boli hrozné príbehy, ale nikomu okrem Fica sa nepodarilo uniesť štát, znefunkčniť štátne inštitúcie a degradovať ich na rohožky pre oligarchov, z ktorých mnohí sú trestne stíhaní, či obvinení, alebo si odpykávajú zaslúžený trest,“ napísal pre Aktuality.

Pár slov k tej Ústave

Pán Kňažko správne poznamenáva, že prezidentka je z Ústavy SR povinná zabezpečovať riadny chod ústavných orgánov, za čo nesie plnú zodpovednosť.

Prečo sa ale na toto bývalý politik a herec nedovolával, aj keď Slovensko malo vďaka pani prezidentke od 15.12.2022 do 15. mája 2023 vládu pána Hegera, ktorú odvolal parlament a teda „mala už len kúriť a svietiť, namiesto toho, im prezidentka napr. pri „migoch pre Ukrajinu“ dovolila porušiť aj Ústavu?

A od 15. mája 2023 tu ešte stále máme vládu pani Čaputovej, ktorá takisto nemá dôveru parlamentu.

Osobne, okrem nejakých krajín, ktoré by pán Kňažko zrejme označil za totalitné a diktátorské režimy, si nepamätám žiaden demokratický a právny štát, kedy by ľudu vládla takmer rok(!) vláda bez dôvery, ktorú si ľud, suverén moci, nezvolil a nechcel.

Demokrati všetkých krajín spojte sa!

Ale poďme ďalej. „Na druhej strane ak vymenuje nominantov Roberta Fica, s absolútnou istotou bude narušený riadny chod ústavných orgánov.“ Toto je domnienka, alebo propaganda, alebo ste sa stali aj ústavným právnikom a viete, čo vlastne tie slová znamenajú?

Ako demokrat iste ale viete, že „vôľa ľudu, vôľa božia..“. A teda by nielenže vaša prezidentka porušila Ústavu(to by ostatne nebolo po prvýkrát), ale najmä by (opäť) nerešpektovala vôľu ľudu.

A ľud vo voľbách jasne, pán Kňažko, rozhodol. Čo keby ste to začali ako demokrat rešpektovať aj vy sám?

Ako demokrat by ste taktiež mali rešpektovať prezumpciu neviny u všetkých obvinených. Ako ide k demokracii doba kádrovania? K právnemu štátu to, keď je prezumpcia neviny len neznámym pojmom? Ste vy viac ako demokracia, tak ako je Matovičova „očista“ viac ako zákon?

Záverom už len toľko, že aj nabádanie kohokoľvek, na to, aby konal v rozpore so zákonom, vníma naše trestné právo ako porušenie zákona.

Zdroj: wikpenia, ÚPN, Aktuality

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Demokrat Kňažko: Radšej nech prezidentka poruší Ústavu a princípy demokracie, ako dovolí vládu „Ficovej zberby!“

Odoberať
Upozorniť na
53 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne