foto zo zápasu, zdroj autor

Dánsky súper potvrdil kvalitu a zaslúžene vyhral

Futbalisti Spartaka Trnava nastúpili na tretí zápas EKL proti súperovi z Dánska – FC Nordsjaelland. Počas prvého polčasu nevyužil najväčšiu šancu Spartaka Michal Ďuriš, naopak krátku presilovku využil Jensen-Abbew na gól. Hneď po zmene strán zvýšil Rasmussen. Dvojgólový náskok bol pre spartakovcov priveľa. Snahu im, samozrejme, uprieť nemožno, ale ukázalo sa, že Európa je predsa len iný level. Nordsjaelland si tak zaslúžene pripísal víťazstvo na trnavskej pôde.

Spartak Trnava 0:2 FC Nordsjaelland (0:1)

Góly : 36.Jensen – Abbew, 48.Rasmussen

Zostavy

Spartak

Takáč – Djurić (37.Šulek), Štetina, Kóša – Koštrna, Bainović (58.Bernát), Zeljković, Mikovič (46.Breznik) – Ofori (71.Azango), Ďuriš (71.Ristovski), Daniel

FC Nordsjaelland

An. Hansen – Frese, Jensen-Abbew (73.Nagalo), Ki. Hansen, Hey – Nygren (73.Dorgeles), Tverskov (86.Svensson), Diomande – Schjelderup, Ingvartsen (67.Osman), Rasmussen (86.Ascone)

Rozhodovali : Lindhout – van Zullen, Inia (Hol.)

ŽK: Breznik, Zeljković – Diomande, Schjelderup,

Diváci : 12 539

Využitá krátka presilovka Dánov počas ošetrovania Djurića

Po opatrnejšom úvode si prvú nebezpečnú situáciu vypracovali spartakovci. V 13. minúte z diaľky vystrašil brankára Hansena obranca Djurić. Z následného rohu a po nacvičenej akcii sa k zakončeniu dostal Daniel. Stav však zostal nerozhodný. Naopak, Dáni sa dostali do náznaku veľkej šance v 17. minúte, no v poslednej chvíli gólovú strelu zablokoval Djurić. V 25.minúte dostali hostia loptu aj do siete, ale pre nedovolenú hru rukou gól neplatil. Ďalšiu obrovskú šancu mal Nordsjaelland už o minútu. Gólu zabránil skvelý zákrok brankára Takáča. Nedáš dostaneš mohlo platiť po prihrávke do pokutového územia, Mikovič vystrelil a Ďurišov teč skončil na žrdi hosťujúcej brány. V 32.minúte dostal Schjelderup žltú kartu po nešetrnom zákroku na Djurića. Trnava hrala v krátkom oslabení, ktoré Dáni využili na úvodný gól v podaní Jensena-Abbewa po rohovom kope. Zraneného srbského stopéra nahradil Šulek. Gól už v úvodnom dejstve nepadol, Trnavčania išli do kabín s jednogólovou stratou.

Rýchly druhý gól spečatil osud zápasu

Trnavské tribúny schladil hneď na úvod druhého dejstva Rasmussen, keď gólovo zakončil rýchlu presnú kombináciu hostí a bolo 0:2. Dáni po tomto momente na ihrisku dominovali a mohli svoj náskok aj zvýšiť. Nestalo sa, a naopak, gól dala Trnava, jediným problémom bolo, že z postavenia mimo hru. Gól neplatil. Hostia sa viac stiahli na svoju polovicu a nechali hrať Trnavčanov. Tí sa však nebezpečnejšie presadiť nevedeli a obrana hostí stála na pevných nohách. Snahu domácim uprieť nemožno, no kvalita pred súperovou bránou chýbala. V 85.minúte ešte natiahol Hansena v bráne Nordsjaellandu peknou strelou Daniel. Keď o štyri minúty nevyužil dobrú pozíciu v pokutovom území Ristovski bolo jasné, že Trnavčania prehrajú aj svoj tretí zápas v skupine a dánsky súper si pripíše zaslúžené tri body do tabuľky H skupiny EKL.

Hlasy po zápase :

Michal Gašparík (tréner Trnavy)

Myslím si, že tento tretí zápas bol náš najlepší v skupine. Mali sme dobrý štart do zápasu i celý prvý polčas. Hrali sme v dobrej intenzite, mali sme tam aj dostatok ofenzívnych vecí, dostávali sme sa do brejkových situácii. Kľúčové bolo, že Ďurišova žrď nezapadla do brány, išli by sme do vedenia 1:0. Potom nastal smolný moment, že sa zranil Djurić, boli sme o jedného menej, súper nás dostal pod tlak a inkasovali sme. Nestihli sme vystriedať.

V druhom polčase sme chceli tiež podať sympatický výkon a pokúsiť sa streliť gól. Hovoril som, že potrebujeme ešte zvýšiť kvalitu v ofenzíve, aby sme súperovi strelili gól. Nakoniec sa to nepodarilo. Dokázali sme ich dostať aj pod tlak, vypracovali sme si aj nejaké situácie. Bol  tam tesný ofsajd po rohovom kope a ostatné situácie zostali nevyužité. Pomohli nám striedania, dobre naskočili Azango aj Breznik. Bolo cítiť aj Bernáta. Škoda, že sme nedotlačili situácie v pokutovom území. Svojím postavením sme dokázali eliminovať ich silu v pressingu. Myslím si, že hráči dali do zápasu svoje maximum. Výkon bol v poriadku. Mínus je to, že sme prišli o dvoch zranených hráčov – Djurića a Mikoviča, ten má svalové zranenie. Tí, ktorí nastúpili z lavičky nám pomohli, no dnes to, žiaľ, na tri body nestačilo.

Johannes Hoff Thorup (tréner Nordsjaellandu)

Podali sme dobrý výkon, zápas sme kontrolovali. Našli sme priestory cez ktoré sme si vedeli vytvoriť príležitosti. Mali sme ich dostatok. Hlavne v prvom polčase sme hrali veľmi dobre.