eReport.sk
Ukrajinská rapová hviezda Aljona Aljona (Alyona Alyona) Zdroj: Twitter (X)

Kaščák provokuje ďalej. Po Kyjeve chystá Festival Pohoda Koncert pre Ukrajinu v Bratislave


Záštitu nad Koncertom pre Ukrajinu prevzal primátor mesta Bratislavy Matúš Vallo a podujatie podporilo aj Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, ktorému šéfuje Vladimír Šucha.

Festival Pohoda v januári organizoval v Kyjeve jednodňový festival s názvom Pohoda loves Ukraine (v prekl. Pohoda miluje Ukrajinu) v kyjevskom klube Atlas. Šéf festivalu a priaznivec liberálov a progresívcov Michal Kaščák vtedy vyhlásil, že chce byť príkladom pre celú Európu. Najnovšie organizuje Koncert pre Ukrajinu v Bratislave.

Vystúpi aj ukrajinská raperka

Koncert sa bude konať 25. februára na Primaciálnom námestí. Predstavia sa tam raperka Alyona Alyona, ktorá bude tento rok reprezentovať Ukrajinu na Eurovízii, spevácky zbor Charkivského národného akademického divadla opery a baletu Mykolu Lysenka a slovenská skupina Berlin Manson.

Koncert sa začne o 17.00, vstup pre verejnosť bude voľný. Po jeho skončení sa program presunie do neďalekého klubu Fuga. Tam zahrajú hudobníci, ktorí koncertovali na akcii Pohoda Loves Ukraine v Kyjive – Karpatské chrbáty, FVLCRVM, skupina VBPS a DJ Matwe.

Cieľom podujatia je vyjadriť solidaritu a spolupatričnosť s ľuďmi na Ukrajine a zároveň podporiť ukrajinské umelkyne a umelcov, ktorí majú stále obmedzené možnosti vystupovať. Záštitu nad ním prevzal primátor mesta Bratislavy Matúš Vallo. Podujatie podporilo aj Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, ktorému šéfuje Vladimír Šucha.

„Bude to silný koncert. Od klasiky fantastického zboru z Charkova, ktorý má, mimochodom, v repertoári aj slovenské diela, cez energiou nabitý synthpunk kapely Berlin Manson po rap v podaní skvelej Alyony Alyony. Verím, že sa nás na námestí stretne čo najviac – je dôležité ukázať, že väčšina občanov a občianok na Slovensku má srdce na správnom mieste a nie je im ľahostajné utrpenie ľudí na vojnou sužovanej Ukrajine,“ hovorí šéf Pohody Michal Kaščák.

Zdroj: Facebook – Festival Pohoda

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kaščák provokuje ďalej. Po Kyjeve chystá Festival Pohoda Koncert pre Ukrajinu v Bratislave

Odoberať
Upozorniť na
20 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne