tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Milan Majerský, foto: tasr

Dá sa na takýto luxus poctivo zarobiť? Prešovskému županovi rastie pod Tatrami honosná vila

Prešovský župan a šéf KDH Milan Majerský čelí škandálu. Kandidát na predsedu kraja má problém vysvetliť svoje majetkové pomery. Alebo skôr inak. Jeho verzia sa s tou, ktorú zverejnil známy prešovský podnikateľ Ján Bync, líši. Majerský vníma informácie ako antikampaň. Bync ako niečo, čo by mu mohlo zlomiť väzy.

Celý problém s majetkovými pomermi prešovského župana odštartoval viac menej ospevujúci článok v týždenníku Plus 7 dní. V ňom župan, ktorý stojí aj na čele kresťanských demokratov kvetnato opisuje svoje nažívanie s druhou manželkou vo štvorizbovom byte v Levoči. V článku sa uvádza, že byt pôsobí skromne a jednoducho, zariadený je minimalisticky. „Pán Milan Majerský si robí dobrý deň zo svojích voličov, zo svojích stranických kolegov i z celého slovenského národa,“ uviedol Bync v texte. Rozhodol sa preto verejnosti priblížiť Majerského majetok.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Milan Majerský
  2. Šéf KDH Milan Majerský (v popredí).
  3. Milan Majerský

„Keď nastupoval v decembri v roku 2017 na úrad Prešovského samospravného kraja, ako jeho predseda, podľa majetkového priznania verejného funkcionára vlastnil iba spomínaný byt, zakúpený na hypotéku a osobné motorové vozidlo značky Škoda, na ktorý splácal leasing,“ uviedol Bync. Daňové priznanie za rok 2019 už ale vyzeralo inak. „Stal sa stopercentným vlastníkom trvalého trávnatého porastu o výmere jedného hektára v katastri obce Mlynica. Nevedel som si vysvetliť, čo s trvalým trávnatým pozemkom chce kresťanský demokrat a prešovský župan robiť. Predstavoval som si, ako pán župan Majerský na obrovskom pozemku pod Tatrami pasie ovce.“

Pozemok, na ktorom stojí dom prešovského župana Milana Majerského pod Tatrami. Foto: fb/jankobync

Jeden dom nestačí

Podnikateľ sa rozhodol, že si pozemok, ktorý Majerský zakúpil, pôjde obhliadnuť osobne. „Predstavte si to obrovské prekvapenie, keď som namiesto oviec a trvalého trávnatého porastu našiel lukratívny stavebný pozemok o rozlohe jedného hektára, s obrovskou, honosnou rezidenciou. Vila ma zastávanú plochu 340 metrov štvorcových a pánovi županovi sa to asi málilo a po skúsenostiach z tlačenice vo štvorizbovom byte, kde sa tlačili štyria ľudia si radšej nechal postaviť k vile aj ďalší záhradný dom o zastavanej ploche 90 metrov,“ priblížil situáciu Bync.

Podnikateľ opísal aj okolie domu, ktoré údajne tvoria sadové úpravy, umelé jazerá, či vydlaždená príjazdová cesta. „Je jasné, že pán župan na stavbe svojej vily nešetril. Na dome ešte nie je dokončená fasáda, ale je zrejme, že je tesne pred dokončením. Počas mojej návštevy bol na stavbe čulý ruch, robotníci dokončovali terénne úpravy a radi ma po dvore honosnej vily previedli. Z vonku, bolo vidieť, že interiéry obrovského domu sú už dokončené, zariadené a pripravené na nasťahovanie prominentného páru.“ Z domu bude mať prešovský župan výhľad na tatranské štíty. Prešovský podnikateľ sa pozastavuje nad tým, ako si Majerský mohol takúto stavbu dovoliť.

Dom prešovského župana Milana Majerského pod Tatrami. Foto: fb/jankobync

Príliš veľký luxus

„Príjem pána župana za tých necelých päť rokov mohol byť podľa daňových priznaní okolo 3OO tisíc EUR, nechápem, ako sa môže zadlžený župan za jedno volebné obdobie stať ťažkým milionárom. Nerozumiem, ako sa môže trvalý trávnatý porast pod Tatrami zmeniť na lukratívny stavebný pozemok s nádherným výhľadom na tatranské štíty v najlukratívnejšej štvrti Mlynice zvanej Smaragdy, kde sa meter štvorcový zeme podľa ponúk realitných kancelárií predáva od 130 až po 250 EUR za meter štvorcový. Ak zoberieme tu najlacnejšiu variantu, tak za pozemok musel pán župan zaplatiť viac ako milión EUR, k tomu hodnota domu spolu so záhradným domčekom o rozlohe viac, ako 420 metrov štvorcových, kde len sadové úpravy s jazierkom odhadujem na niekoľko stotisíc EUR,“ uvažuje Bync.

Podnikateľ naráža vo svojom príspevku na hospodárenie župy a predražené zákazky. „Už asi tuším, kde sú peniaze Prešovčanov z vytunelovanej mestskej kasy,“ dodal Bync.

Poctivo zarobené úspory

Majerský na tieto informácie už dokonca reagoval. Na sociálnej sieti vysvetlil, že na dom si poctivo zarobil. „Moja manželka, s ktorou dom staviame, roky pôsobila v zahraničí a legálne získavala príjem ako riaditeľka európskej pobočky medzinárodného inštitútu či dnes ako europoslankyňa. Táto naša spoločná investícia v jej i v mojom prípade zúročí naše dlhoročné úspory, pričom na stavbu domu sme si vzali aj riadnu hypotéku. Tvrdenie o niekoľkomiliónovom dome je klamstvo. Zodpovedá myšlienkovému smerovaniu ľudí, ktorí sa držia príslovia, že stokrát zopakovaná lož sa stáva pravdou,“ napísal Majerský.

Vyššie spomínané informácie označil za klamstvo a diskreditáciu pred blížiacimi sa voľbami.

Faktom je, že fotografie, ktoré podnikateľ zverejnil, zodpovedajú aj jeho popisu. Podobný dom si dnes môže dovoliť máloktorý bežný volič.

Fotografie, ktoré zverejnil prešovský podnikateľ Ján Bync
Dom prešovského župana Milana Majerského pod Tatrami. Foto: fb/jankobync
Dom prešovského župana Milana Majerského pod Tatrami. Foto: fb/jankobync
Dom prešovského župana Milana Majerského pod Tatrami, jedno z dvoch jazierok. Foto: fb/jankobync
Dom prešovského župana Milana Majerského pod Tatrami. Foto: fb/jankobync
Dom prešovského župana Milana Majerského pod Tatrami. Foto: fb/jankobync


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dá sa na takýto luxus poctivo zarobiť? Prešovskému županovi rastie pod Tatrami honosná vila

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku