Slovenská politická scéna je plná rozličných informácií, ktoré si najmä opozícia prekrúca ako sa jej hodí. Čo je ale najhoršie, za jej fiktívnymi pseudopravdami stoja aj viacerí bývalí vládni politici, ktorí majú na svedomí to, že Slovensko je tam, kde je, a je v takom stave, v akom ho mnohí ľudia štrngajúci kľúčmi na námestiach počas Nežnej revolúcie určite nechceli mať.
Cuper si servítku pred ústa nedával
Sú však aj bývalí politici, ktorí majú na situáciu odlišný názor ako súčasná opozícia či napríklad bývalí členovia KDH, ktorí teraz rozdávajú rozumy všade naokolo, nevidia však to, čo napáchali a čo zostalo po nich. Zaujímavé názory vyslovil na súčasnú slovenskú, ale aj medzinárodnú politiku, v rozhovore pre portál Na palete advokát a ústavný právnik Ján Cuper. Rozhovor s Jánom Cuperom zverejnil kanál YouTube a bývalý poslanec Národnej rady SR si veru servítku pred ústa nedával.
Iba pre pripomenutie, Ján Cuper vstúpil do politiky po parlamentných voľbách v roku 1992, keď bol za Hnutie za demokratické Slovensko zvolený do slovenskej časti Snemovne národov. Vo Federálnom zhromaždení zotrval do zániku Česko-Slovenska v decembri 1992. Bol jedným z poslancov, ktorí vo federálnom parlamente hlasovali za zánik ČSFR. V novembri 2005 spôsobil v Modre pod vplyvom alkoholu dopravnú nehodu. Vzhľadom na poslaneckú imunitu nebol za skutok potrestaný a vodičský preukaz mu bol vrátený na druhý deň.
Nevydarený ústavný prevrat liberálov
V úvode rozhovoru rozobral Ján Cuper tému rozhodnutia Ústavného súdu SR, ktorý pozastavil účinnosť novely Trestného zákona, hoci ešte nenadobudla platnosť, čo považuje za svetovú raritu. „Takýmito rozhodnutiami sa Ústavný súd stavia do pozície, akoby bol nadradený parlamentu – najvyššiemu orgánu štátnej moci, čo je neslýchané,“ skonštatoval ústavný právnik, ktorý odsúdil aj konanie prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá v tejto súvislosti podala na Ústavný súd podnet. Podobné verdikty ÚS SR sa podľa Cupera vždy dotýkali prelomových období v našich parlamentných dejinách.
Vždy v nich účinkoval aj niektorý z prezidentov, s výnimkou Ivana Gašparoviča, pričom smerovali proti pronárodnej vládnej koalícii. „Aj v tomto prípade išlo o politickú objednávku, keďže liberálom a justičnej mafii pod vedením Daniela Lipšica sa vo voľbách nepodaril ústavný prevrat, ktorým chceli zabrániť šéfovi Smeru-SSD dostať sa do vlády,“ povedal Cuper a dodal, že Lipšic má stále všade svojich ľudí, prostredníctvom ktorých manipuluje mocenskými štruktúrami štátu. V ďalšej časti interview sa dotkol stretnutia lídrov členských štátov EÚ u francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona v Paríži, kde sa hovorilo o ďalšej vojenskej pomoci Kyjevu.
Macron má dôvod nenávidieť Putina
Cuper zdôraznil, že Ukrajina je iba prostriedkom boja západných mocností proti Rusku a Putinovi. V rusko-ukrajinskom konflikte sa podľa neho situácia nevyvíja podľa predstáv Západu. „Ukrajinská armáda ustupuje, ruská postupuje, americký Kongres už nechce poskytovať ďalšie peniaze na vojnu, a v prípade, že americké prezidentské voľby vyhrá Donald Trump, bude to s financovaním konfliktu ešte horšie,“ skonštatoval Cuper, podľa ktorého sa neviditeľný svetový štát Deep State rozhodol, že zodpovednosť za ďalší vývoj presunie na Macrona, ktorý má dôveru svetových fiančných kruhov.
Mohlo by vás zaujímať:
„Navyše, Macron má dôvod nenávidieť Putina, keďže ruský prezident poskytol vojenskú pomoc (wagnerovci) africkým krajinám, ktoré sa momentálne oslobodzujú spod koloniálneho vplyvu Francúzska,“ vysvetľuje Cuper a dodáva, že USA a Západ nechce do bojov na Ukrajine zapojiť svoje armády, ale chce proti Rusku bojovať „cudzími rukami“, teda prostredníctvom východopeurópskych, a najmä slovanských štátov.
Považuje to za neprijateľné a rovnako ako súčasná vládna garnitúra to odmieta. „Vinou predchádzajúcej vlády, ktorá všetky zbraňové systémy a muníciu odovzdala Ukrajine, má dnes Slovensko prakticky nulovú obranyschopnosť,“ pripomenul.
Ficova vláda nás neprivádza do izolácie
Na margo tejto témy Cuper spomenul, že hoci si to slovenský mainstream „nevšimol“, pred pár dňami haagsky súd rozhodol, že „Rusko podľa medzinárodného vojnového práva nemožno klasifikovať ako agresora. Moskva totiž nevyhlásila vojnu Kyjevu a hlavným cieľom špeciálnej vojenskej operácie bola ochrana ruskojazyčného obyvateľstva na Ukrajine a denacifikácia“.
Cuper sa v rozhovore venoval aj aj stretnutiu lídrov štátov Vyšehradskej štvorky v Prahe. Blízku budúcnosť vzťahov v rámci V4 nevidí veľmi optimisticky vzhľadom na zásadne odlišné postoje členských štátov v otázke vojny na Ukrajine a vo vzťahu k EÚ a USA.
Česko a Poľsko v tomto smere prezentujú absolútne iné postoje, ako Slovensko a Maďarsko. Zaujímavý názor vyslovil Cuper na proukrajinskosť českého premiéra Petra Fialu. Tá je podľa neho motivovaná privatizačnými aktivitami jeho brata na Ukrajine. Protiruské postoje Poľska sú zasa historickou tradíciou tejto krajiny.
Ján Cuper si nemyslí, že suverénnou zahraničnou politikou by Ficova vláda priviedla Slovensko do izolácie, ako tvrdí opozícia a mainstreamové médiá. Celý určite zaujímavý rozhovor si môžete pozrieť TU a určite si poopravíte názor nielen na to, čo „rieši“ naša opozícia, ale aj o vojne na Ukrajine, lebo o tej nám tiež nehovoria úplnú pravdu.
KOMENTÁRE ČLÁNKU :
VIDEO Kde je pravda? Cuper pomenoval mnohé veci jasne: TOTO by ste si mali vypočuť