eReport.sk
Emma Zapletalová, má vysoké ambície na olympiáde
majsterka Európy do 23 rokov Emma Zapletalová, foto:tasr

Na olympiádu ide Zapletalová s vysokými ambíciami: Musím zopakovať výkon z majstrovstiev!

Slovenská atlétka Emma Zapletalová (21) chce po zisku titulu na ME do 23 rokov na 400 metrov prekážok zopakovať tento výkon aj na olympiáde. V sobotu v Tallinne zabehla časom 54,28 sekundy slovenský rekord (doteraz 55,19) a aj rekord šampionátu (doteraz 54,50). Ako je v jej silách tento čas ešte zlepšiť, to si netrúfa Zapletalová presne odhadnúť.

Senzačný výkon Zapletalovej

Zverenka Petra Žňavu získala pre Slovensko štvrté zlato v histórii ME do 23 rokov. Dvakrát sa tešil guliar Mikuláš Konopka (1999, 2001) a pred štyrmi rokmi triumfoval šprintér Ján Volko na 200 metrov. Zapletalová tento rok splnila aj prísny limit na olympijské hry do Tokia. V Talline ako druhá finišovala Španielka Sara Callegová a tretia bola Švajčiarka Yasmin Gigerová. „Na jednej strane som dúfala, že by som mohla zabehnúť slovenský rekord pod 55 sekúnd, pretože som mala natrénované, ale priznám, sa, že čas 54,28 som nečakala. Myslela som si, že 54,60 je moja hranica. O to viac som šťastnejšia,” povedala 21-ročná bežkyňa na pondelkovej tlačovej konferencii v Bratislave.

FOTO EMMY ZAPLETALOVEJ (21) NÁJDETE V GALÉRII

Foto: tasr

Želiezkom v ohni bola aj Gabriela Gajanová v behu na 800 metrov, ale tej finále tesne uniklo. „Plán bol získať jednu medailu a dve účasti vo finále. Aj Gabika Gajanová mala k nemu blízko, ale jej výkon zodpovedá realite. Nie sme vo svete vnímaní ako silná atletická krajina, ale darí sa nám robiť veľké veci. V štafete na 4×400 metrov žien sme vytvorili slovenský rekord. Pre našu atletiku sú dôležité aj umiestnenia okolo 10. až 15. miesta,” povedal Martin Pupiš, šéftréner slovenského atletického zväzu (SAZ). Zapletalovej odovzdal vecný dar aj prezident SAZ Peter Korčok.

Vynikajúci úspech pre Slovensko

„Pre slovenský šport a slovenskú atletiku je to vynikajúci úspech a ja touto cestou ďakujem Eme za skvelú reprezentáciu. Som rád, že atléti majú šancu súťažiť na významných podujatiach. Predpokladali sme, že to môže dobre dopadnúť a to sa naplnilo do bodky.” Ciele Zapletalovej sa po úspechu na ME nezmenia, pred štartom OH v Tokiu povedala: „Zostávam nastavená tak ako pred ME, môj cieľ je postúpiť do semifinále a uvidíme podľa výkonu. Chcela by som zopakovať to, čo som predviedla na ME.”

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Správy

Celebrity

Šport