eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Covid pas ako vstupenka do práce? Firmy tento návrh konzília odborníkov vítajú!

Podniky, ktoré sa združujú v organizácii Business Leaders Forum (BLF) schvaľujú návrh konzília odborníkov, ktorý počíta so zavedením Covid pasov do zamestnania. Podľa informácií z pondelkového večera nie je vylúčené, že práve tento návrh konzília bude jedným z tých, na ktorom nájde koalícia zhodu.

Firmy v rámci BLF požadujú, aby sa podľa opatrení, ktoré vychádzajú z aktuálneho Covid automatu, mohli mať právo rozhodovať o tom, koho na pracovisko v rámci režimu OTP pustia alebo nepustia. Ak zamestnanec nebude schopný predložiť potrebný dokument, bude to podľa nich považované za prekážku na strane zamestnanca.

Firmy argumentujú, že chcú chrániť zamestnancov

„Sme dôležitou súčasťou spoločnosti, a preto chceme aktívne prispieť k zlepšeniu situácie na Slovensku. Súčasná právna úprava nám však neumožňuje v plnej miere ochrániť našich zamestnancov a zamestnankyne, čo ohrozuje aj fungovanie samotných firiem,“ povedal pre magazín Trend prezident BLF a generálny riaditeľ spoločnosti Eset Richard Marko.

Testy na pleciach štátu?

Zodpovednosť za zabezpečenie financovania v súvislosti s testami a testovaním zamestnancov by mal podľa organizácie BLF niesť štát. Zamestnávatelia v tejto súvislosti hovoria snahe pomôcť znížiť šírenie vírusu vo firmách na Slovensku.

„Vítame preto aktuálny návrh konzília odborníkov na zavedenie Covid pasov do zamestnania a vyzývame vládu Slovenskej republiky, Úrad verejného zdravotníctva SR a všetky kompetentné orgány, aby vytvorili komplexný právny rámec, ktorý umožní zamestnávateľom lepšie posúdenie a voľbu opatrení s cieľom udržiavať bezpečné pracovné prostredie,“ dodal Marko.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na snímke stanovište sestier.
  2. Jana Bittó Cigániková (SaS).
  3. Poslanec Národnej rady SR Jozef Pročko (OĽaNO).
  4. Na snímke pomocou mobilnej aplikácie GreenPass, ktorá sa dá stiahnúť na Google Play (Android) alebo App Store (iPhon), si môžete naskenovat svoj QR kód.
  5. Čo potrebujú Slováci?
  6. Na ilustračnej snímke kontrola Covid Passov pri vstupe do jedného z obchodných centier v Košiciach.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Covid pas ako vstupenka do práce? Firmy tento návrh konzília odborníkov vítajú!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie