eReport.sk
Michal Šipoš (OĽaNO). Foto: youtube

V čom spočíva pocit pravého vlastenectva? OĽANO hovorí aj o falošných politikoch

Hnutie OĽANO považuje štátnu zvrchovanosť za najdôležitejšiu hodnotu. Ako uviedla koaličná strana, prijatie Deklarácie o zvrchovanosti SR, od ktorej podpisu v sobotu uplynulo 29 rokov, si pripomína ako dôležitú udalosť v slovenskej histórii. Reagovalo aj hnutie Sme rodina.

Predseda poslaneckého klubu Michal Šipoš poukázal na to, že Slovensko dlhé roky doplácalo na rôznych falošných politikov, ktorí sa síce radi oháňali slovenskou vlajkou, ale ich skutočným záujmom bolo vysávanie štátnych peňazí.

Šipoš pripomenul enormné škody aj dlh Slovenska

“To viedlo k enormným škodám a obrovskému investičnému a modernizačnému dlhu takmer vo všetkých verejných službách. Hnutie OĽANO dostalo v posledných voľbách silný mandát práve na to, aby sme vrátili Slovensko späť jeho občanom,” povedal s dôvetkom, že pocit pravého vlastenectva spočíva aj v tom, že ľudia nadobudnú pocit, že žijú v spravodlivom štáte.

Vetrák o tých, ktorí odišli do zahraničia

Poslanec Národnej rady (NR) SR a predseda Ústavnoprávneho výboru NR SR Milan Vetrák (OĽANO) doplnil, že v tento deň si zároveň spomína na všetkých, ktorí v minulosti dobrovoľne alebo nútene opustili vlasť a v zahraničí naďalej venovali veľa úsilia tomu, aby sa zo Slovenska stal opäť samostatný, zvrchovaný a demokratický štát.

Výročie deklarácie komentujú aj ďalší naši politici:

  1. Veronika Remišová (Za ľudí)
  2. Vladimír Mečiar

“Slovenská diaspóra v zahraničí významným spôsobom prispela k tomu, že sa Slovensko stalo zvrchovaným štátom a aj v zmysle Ústavy SR považujeme jej príslušníkov za integrálnu súčasť štátotvorného slovenského národa,” uzatvoril.

Sme rodina: Slováci vyjadrili jednoznačne svoj postoj

Hnutie Sme rodina považuje prijatie Deklarácie o zvrchovanosti Slovenskej republiky za dôležitý medzník v histórii krajiny. Predstavuje prvý krok k samostatnosti Slovenska. “Slováci prijatím tohto dokumentu vyjadrili jednoznačne svoj postoj, že sú za zvrchovanosť Slovenskej republiky. Je dôležité, aby sme si ako národ túto udalosť pripomínali, pretože v texte deklarácie je zhrnuté tisícročné úsilie o národnú slobodu, vďaka ktorej sa Slovensko posunulo tam, kde je momentálne,” doplnilo.

V sobotu uplynulo 29 rokov od prijatia Deklarácie Slovenskej národnej rady o zvrchovanosti SR. Slovenský parlament dokument schválil 17. júla 1992, v čase, keď bola Slovenská republika ešte súčasťou Českej a Slovenskej Federatívnej Republiky (ČSFR) a uskutočňovali sa rokovania českej a slovenskej reprezentácie o ďalšom usporiadaní zväzkov medzi Slovákmi a Čechmi. Prijatie deklarácie ako jednostranný krok Slovenska posunulo tento proces k dohode o rozdelení Česko-Slovenska. Výročie prijatia Deklarácie o zvrchovanosti SR je na základe zákona Národnej rady (NR) SR z 20. októbra 1993 pamätným dňom SR.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport