eReport.sk
Vladimír Mečiar
Vladimír Mečiar. Foto: eReport

Spolu: Vládna moc bez súhlasu občanov začala proces rozdelenia spoločného štátu s Čechmi

Pamätný deň Deklarácie o zvrchovanosti SR nám pripomína, k čomu vedie populizmus, pred ktorým sa musíme mať na pozore aj dnes. Pri príležitosti 29. výročia prijatia tohto dokumentu to uviedli z mimoparlamentnej strany Spolu. “Je pripomienkou toho, ako vládna moc bez súhlasu občanov Slovenska začala proces rozdelenia spoločného štátu s Čechmi,” zdôraznili.

Tvrdia, že aj keď sa vtedajší vrcholní predstavitelia oháňali vznešenými slovami o hrdom národe, neskoršie obdobie tzv. mečiarizmu ukázalo, že táto hrdosť bola falošná. “Bola iba cieľom k získaniu moci a k osobnému obohateniu sa vtedajších vrcholných predstaviteľov vlády. Tento pamätný deň nám pripomína, k čomu vedie populizmus, pred ktorým sa musíme mať na pozore aj dnes. Zároveň nám naše členstvo v EÚ ukazuje, že dokážeme byť hrdým a sebavedomým národom aj bez zbytočného hecovania nacionalistických vášní,” doplnili.

Toto hovoria o deklarácii ďalší politici:

  1. Veronika Remišová (Za ľudí)

V sobotu uplynulo 29 rokov od prijatia Deklarácie Slovenskej národnej rady o zvrchovanosti SR. Slovenský parlament dokument schválil 17. júla 1992, v čase, keď bola Slovenská republika ešte súčasťou Českej a Slovenskej Federatívnej Republiky (ČSFR) a uskutočňovali sa rokovania českej a slovenskej reprezentácie o ďalšom usporiadaní zväzkov medzi Slovákmi a Čechmi. Prijatie deklarácie ako jednostranný krok Slovenska posunulo tento proces k dohode o rozdelení Česko-Slovenska. Výročie prijatia Deklarácie o zvrchovanosti SR je na základe zákona Národnej rady (NR) SR z 20. októbra 1993 pamätným dňom SR.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport