eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: tasr/ap

CNN: Základňa na západe Ukrajiny bola opäť terčom útoku

Vojenská základňa ukrajinskej armády vzdialená približne 15 kilometrov od hraníc s Poľskom bola v utorok skoro ráno terčom ruského raketového útoku.

S odvolaním sa na šéfa Ľvovskej oblastnej vojenskej správy Maxyma Kozyckého o tom informovala americká spravodajská televízia CNN.

Podľa Kozyckého ruské jednotky útočili na vojenskú infraštruktúru v okrese Javoriv. Bližšie podrobnosti zatiaľ neuviedol, uviedla agentúra AP. CNN pripomenula, že vojenský objekt Javoriv na západe Ukrajiny bol od začiatku vojny terčom ruských útokov najmenej trikrát. Pri prvom útoku –  13. marca – zahynulo viac ako 30 ľudí.

CNN informovala, že v utorok krátko po polnoci miestneho času očití svedkovia hlásili silné výbuchy aj v meste Ľvov a priľahlej oblasti na západe Ukrajiny. Neskôr ľvovský primátor Andrij Sadovyj uviedol, že nateraz nemá potvrdené informácie o tom, že by Ľvov zasiahla niektorá z rakiet. Vyslovil predpoklad, že rakety boli zneškodnené protivzdušnou obranou.  

Sadovyj dôrazne apeloval na obyvateľov mesta, aby neignorovali letecké poplachy a v prípade ich vyhlásenia sa ukryli do bezpečia. Vojenský objekt Javoriv je od Ľvova vzdialený asi 40  kilometrov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

CNN: Základňa na západe Ukrajiny bola opäť terčom útoku

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti