eReport.sk
Peter Pellegrini, foto:tasr

Členovia predsedníctva Maďarskej aliancie: Pellegriniho považujeme za hlas mieru!

Členovia predsedníctva Maďarskej aliancie odporučili v spoločnom stanovisku svojim voličom voliť Petra Pellegriniho. TASR o tom informovala hovorkyňa Petra Pellegriniho Patrícia Medveď Macíková.

,,Podpísaní členovia predsedníctva strany Maďarská aliancia týmto v druhom kole prezidentských volieb vyjadrujeme podporu Petrovi Pellegrinimu. Na minulosť nikdy netreba zabúdať, ale podstatou sobotňajších prezidentských volieb pre nás a našu komunitu je súčasnosť, ale najmä budúcnosť. Tá musí byť v prvom rade mierová, s dôrazom na hodnoty, ktoré sú pre našu komunitu po stáročia vlastné,“ uvádzajú.

Pellegriniho považujú za hlas mieru

Pellegriniho považujú za hlas mieru a kandidáta, ktorý podľa nich nepodľahne tlaku domácich a európskych progresívnych elít. ,,Je garantom zachovania dobrých vzťahov s Maďarskom, ako s jedným z našich najbližších spojencov a podporovateľom myšlienky spolupráce krajín V4,“ deklarovali.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Tomáš Drucker
  2. Kňaz Marián Kuffa
  3. Miloš Zeman
  4. Na snímke maďarský minister zahraničných vecí a obchodu Péter Szijjártó

Za Pellegriniho sa vždy vedia postaviť a odporučiť ho

Dodali, že uvedené dôvody robia Pellegriniho kandidátom, za ktorého kandidatúru sa vedia postaviť a odporučiť ho svojim voličom. Pod stanovisko sa podpísali Krisztián Forró, Péter Pandy, György Gyimesi, József Berényi, József Nagy, Gergely Agócs, Zoltán Cziprusz, Attila Pál, Csaba Furik, Gyula Bárdos a Miklós Viola.

Druhé kolo volieb bude v sobotu (6. 4.). O prezidentský palác zabojujú Ivan Korčok a Peter Pellegrini. Voliči si vyberajú hlavu štátu na funkčné obdobie piatich rokov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Členovia predsedníctva Maďarskej aliancie: Pellegriniho považujeme za hlas mieru!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie