eReport.sk
minister životného prostredia Milan Chrenko
zdroj foto: FB

Chrenko: Na klimatickom samite OSN sa hovorilo aj o klamlivej reklame!

Minister životného prostredia SR Milan Chrenko sa vo štvrtok zúčastnil na klimatickom samite Organizácie Spojených národov (OSN), ktorý sa koná tento týždeň v New Yorku. Hovorilo sa okrem iného o potrebe aktualizovať národné ciele energetickej transformácie a postupnom vyraďovaní fosílnych palív. Informovalo ministerstvo životného prostredia.

Za hlavný cieľ samitu označilo ministerstvo urýchlenie krokov vlád, samospráv, podnikateľského, neziskového a finančného sektora. Aj občianskej spoločnosti, ktoré majú viesť k zníženiu emisií skleníkových plynov. Rokovania sa zameriavali na tri oblasti – ambície, dôveryhodnosť a implementáciu, v ktorých je podľa MŽP nevyhnutné dosiahnuť zásadný pokrok.

Energetická transformácia

Na úrovni ambícií je to energetická transformácia a postupné vyraďovanie fosílnych palív. Takisto treba nastaviť významnejšie ciele v oblasti obnoviteľnej energie. V oblasti dôveryhodnosti a zodpovednosti neštátnych aktérov, ktorí si stanovujú vlastné klimatické záväzky, sa otvorila téma environmentálne klamlivej reklamy – tzv. greenwashingu. Podľa ministerstva je nevyhnutné zabezpečiť rovnaké podmienky pre štátne aj neštátne subjekty. Zároveň ich však netreba preťažovať administratívou.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Demokrati sú kompletní
  2. Šéf hnutia Republika Milan Uhrík.

Vopred varujú svojich občanov

V rámci tretej oblasti je potreba urýchlenia implementácie adaptačných opatrení a systémov včasného varovania, vďaka ktorým dokážu krajiny vopred varovať svojich občanov pred nebezpečnými prejavmi počasia. Túto schopnosť má však len polovica krajín na svete. Je preto potrebné posilniť už existujúce nástroje financovania adaptácie, dodalo ministerstvo životného prostredia.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chrenko: Na klimatickom samite OSN sa hovorilo aj o klamlivej reklame!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php