Chmelár kritizuje Cifrovej liberálnu reláciu! Rada RTVS bude s najväčšou pravdepodobnosťou už v najbližšom období riešiť niektoré prvky vo vysielaní RTVS, ktoré zaváňajú neobjektívnosťou a príklonom k vládnym názorom. Okrem politických relácií by podľa politického komentátora Eduarda Chmelára mali byť predmetom šetrenia aj relácie, ktoré sa na prvý pohľad ako politické netvária, no v skutočnosti v sebe nesú značnú dávku politických odkazov a politických hostí.
Problémom aj Cifrová s Havranom
Príkladom takejto relácie môže byť „Silná zostava“, ktorá sa prezentuje ako spoločenská relácia. Faktom však je, že len ťažko by ste v nej hľadali pluralitu názorov. Medzi hostí, ktorých sme v relácii videli, môžeme zaradiť napríklad expremiérku Ivetu Radičovú, bývalého poradcu prezidentky Zuzany Čaputovej Mariána Leška, líderku protestov Za slušné Slovensko Karolínu Farskú, feministickú komičku Simonu Salátovú, či špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica. V relácii sa teda naplno objavuje politika, ideológia, aj komentovanie politicky citlivých trestných vecí. Ak by ste však pri Lipšici čakali oponenta, napríklad v podobe generálneho prokurátora Maroša Žilinku, čakali by ste márne. Cifrová si do relácie evidentne volá len ľudí s jedným názorom a keď sa náhodou stal opak, napríklad v prípade duelu Dominika Cibulková vs. Simona Salátová, moderátorka dávala jasne najavo, že s kým z dvojice súhlasí. Okrem Cifrovej relácie Chmelár spomína aj „Večeru s Havranom“.
„Práve posledné, piatkové vydanie relácie Silná zostava predstavuje takú učebnicovú ukážku zaujatej neobjektívnej diskusie porušujúcej všetky etické a právne normy, že jej moderátorku by mali za taký škandalózne neprofesionálny výkon vyraziť na hodinu. Veronika Cifrová sa dlhodobo správa, akoby to bolo jej súkromné posedenie. Nesnaží sa ani len predstierať nejaký nadhľad, od začiatku je veľmi jasne vyprofilovaná, bez akéhokoľvek rešpektu k opozícii, ktorá tam samozrejme nie je zastúpená a otvorene si z nej aj s hosťami uťahuje alebo ju osočuje. Nebolo to inak ani včera. Moderátorka si pozvala bývalú premiérku Ivetu Radičovú, bývalého poradcu prezidentky Mariána Leška a politologičku Anetu Világi, čiže v štúdiu sedeli samí liberáli. Témou ich rozhovoru bolo – a teraz sa podržte – že Slovensku hrozí po voľbách strata demokracie. Čo môže toto ohrozenie demokracie symbolizovať lepšie ako totalita jediného názoru vo verejnoprávnej televízii? Tragikomické bolo, ako Iveta Radičová definovala autokraciu. Vraj nám hrozí maďarská cesta, kde vládna moc ovládla verejnoprávne médiá. Je možné, že im vôbec nedošlo, že oni sami sú dôkazom, že sa to už na Slovensku dávno stalo?,“ uviedol vo svojom vyjadrení Chmelár, ktorý mimo iného pôsobil aj ako rektor Akadémie médií.
Postpubertálna Cifrová?
Moderátorka, ktorá bola z Radičovej prítomnosti v štúdiu evidentne a viditeľne nadšená, sa podľa Chmelára snažila tváriť ako liberálna intelektuálka a citovala výlučne také osobnosti, aké sú populárne medzi liberálne a progresívne zmýšľajúcimi ľuďmi – medzi nimi aj otca predsedu Progresívneho Slovenska.
Mohlo by vás zaujímať:
„Veronika Cifrová sa síce usilovala pôsobiť strašne ´intelektuálne´, v každej druhej vete citovala Havla, Šimečku a Vašečku. Zainteresovaného človeka však nemohla pomýliť, že je polovzdelaná. Kĺže po povrchu, o niektorých veciach nemá ani poňatia a svojím postpubertálnym sa chichotaním z opozície nad slnko jasnejšie preukázala, že je nekompetentná. Na tento typ relácie nedorástla,“ dodal Chmelár.
KOMENTÁRE ČLÁNKU :
Chmelár kritizuje Cifrovej liberálnu reláciu na RTVS: Je polovzdelaná, povrchná a na toto ešte nedorástla!